کد خبر: ۲۶۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۸ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز:
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: پرچم خیرین مدرسه ساز در استان خوزستان به خوبی برافراشته شده است و از این منظر خوزستان جایگاه برتر در حوزه مدرسه سازی را به خود اختصاص داده است.
پرچم خیرین مدرسه ساز در خوزستان برافراشته است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: پرچم خیرین مدرسه ساز در استان خوزستان به خوبی برافراشته شده است و از این منظر خوزستان جایگاه برتر در حوزه مدرسه سازی را به خود اختصاص داده است.

 محمد تقی زاده صبح امروز ٢٥ اردیبهشت ماه ٩٧ در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان با اشاره به اینکه میزبان اصلی این مراسم خیرین مدرسه ساز هستند، گفت: حضور این جمع باشکوه ناشی از اهمیت به تعلیم ، تربیت و آموزش و پرورش فرزندان این سرزمین است.

وی افزود: همه ما معتقدیم که هیچ تکاملی در جامعه ایجاد نمی شود  مگر اینکه آموزش و پرورش آن سرزمین دچار تحول شود و زمانی آموزش و پرورش موفقی  خواهیم داشت که  اذهان همه مردم، سطوح یک جامعه و ذهن  مسئولین  درگیر مسئله آموزش و پرورش شود.

تقی زاده تصریح کرد: اگر چه در طول سده اخیر یکی از عوامل عقب ماندگی و بزرگترین چالش های آموزش و پرورش این بود که در طول تاریخ معاصر ایران، آموزش و پرورش اولویت هیچکدام از دولت ها به شمار نمی آمد، اما در خوزستان شاهد توجه خاص استانداران خوزستان به ویژه دکتر شریعتی نسبت به آموزش و پرورش  بودیم و موفقیت هایی که در آموزش و پرورش خوزستان  حاصل شد ناشی از این توجه بود.

وی اظهار داشت: خوزستان در طول تاریخ سرزمین دانشمندان، علما، عرفا و محل پیدایش تمدن های تاریخی بوده است و ٦٠٠سال قبل از آکسفورد در این استان  دارای دانشگاه بودیم اما به لحاظ اینکه خوزستان در کانون بزرگترین بحران های ملی و بین المللی قرار گرفت شاخص های آموزشی در این استان شکسته شد که ترمیم آن نگاه ویژه ای را طلب می کند.

وی با بیان اینکه خوزستان بر تمامی حوزه های کشور تاثیر گذار است ، گفت: جنگ تحمیلی برای استان خوزستان جنگ جهانی سوم محسوب می شود که این مسئله بسیاری از زیرساخت های آموزشی ما را با آسیب رو به رو کرد که برای بازسازی آنها نیازمند یک عزم ملی هستیم.

تقی زاده اضافه کرد: پرچم خیرین مدرسه ساز در استان خوزستان به خوبی برافراشته شده است و حمایت های  آنها طی سال گذشته از فرآیند مدرسه سازی در خوزستان، بسیار بیشتر از منابع ملی و استانی بود.

وی همچنین گفت: در حال حاضر ٥هزار مدرسه در استان خوزستان وجود دارد که یک هزار و ٥٠٠ مدرسه نیازمند ترمیم هستند و ٢ هزار مدرسه نیز باید تخریب و بازسازی شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار