کد خبر: ۲۶۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز خواستار شد:
علیرضا عالیپور گفت: باید احکام قضایی لازم از سوی دادستانی برای جمع‌آوری و برخورد با خودروهایی که عرضه عمده قلیان را انجام می‌دهند، دریافت شود.
لزوم صدور حکم قضایی برای برخورد شهرداری اهواز با عرضه‌کنندگان قلیان

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز خواستار صدور حکم قضایی برای جمع‌آوری و برخورد با عرضه‌کنندگان قلیان شد.

علیرضا عالی‌پور در جلسه شورای سلامت خوزستان که امروز (22 اردیبهشت‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، در خصوص ساماندهی عرضه‌کنندگان قلیان اظهار کرد: در قانون جامع کنترل مواد دخانیات آمده است که در اماکن بسته باید مالک مکان نسبت به جمع‌آوری مواد دخانی برخورد کند اما این قانون در اماکن باز شفافیت ایجاد نکرده است. از طرفی دیگر نیروی انتظامی را در خصوص جرم شهود مسئول برخورد با این موارد کرده است. در جایی دیگر از قانون نیز نیروی انتظامی را کلا عامل برخورد با این موارد کرده است.

معاون خدمات شهرداری اهواز گفت: شهرداری قوانین بازدارنده را در اختیار ندارد یعنی نمی‌تواند با فرد خاطی برخورد کند. در جلسات شورای تأمین گزارش دادیم که عوامل شهرداری بعد از ورود به این مساله به دلیل اینکه پشتوانه قانونی ندارند در حکم قضایی نیز محکوم می‌شدند.

عالی‌پور گفت: تمام عوامل و نیروهای شهرداری اهواز و ماشین‌آلات به شرط اینکه احکام قضایی محکم لحاظ شود برای رفع این مساله در اختیار مقابله با عرضه قلیان قرار می گیرند.

وی بیان کرد: جدیدا عرضه‌کنندگان قلیان بار زیادی از صندلی و قلیان را حمل و اقدام به   فعالیت می‌کنند بنابراین اگر نسبت به جمع‌آوری جام تکی قلیان عمل کنیم کار ریشه‌ای انجام نشده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: باید احکام قضایی لازم از سوی دادستانی برای جمع‌آوری و برخورد با خودروهایی که عرضه عمده قلیان را انجام می‌دهند، دریافت شود. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار