کد خبر: ۲۶۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
مدیر منطقه سه شهرداری اهواز از عملیات اجرائی احداث یادمان و آرامگاه دو شهید گمنام در پارک ملت خبرداد.
به گزارش آراس و به نقل  از روابط عمومی شهرداری منطقه سه ، مجتبی یوسفی مدیر منطقه با اعلام این خبر افزود:زنده نگه داشتن یاد و نام شهید ،بزرگداشت مقام آنها و الگو سازی از شخصیت و سیره زندگی ایشان  تنها کاری است  که جامعه و همه افراد نسبت به رشادت ها و ایثارهای شهداء می توانند انجام دهند.

یوسفی با بیان اینکه دوشهید گمنام به عنوان تقدس بخش به سطح شهرداری منطقه سه و چراغ هدایت و سعادتی است که نصیب این منطقه از شهرداری شده است خاطر نشان کرد:سال گذشته همزمان با شهادت امام جعفرصادق (ع) مراسم استقبال و تدفین دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در پارک کوی ملت این منطقه از شهرداری با حضور و استقبال جمع کثیری از مردم ولایتمدار شهر اهواز صورت گرفت که در پی آن اقدامات متعددی در آماده سازی پارک برای در برگرفتن شهداء از جمله ایجاد روشنایی مناسب در پارک ،رسیدگی سیمای کلی پارک ،اجرای سنگ مزار دو شهیدگمنام و همچنین بررسی جهت احداث المان و آرامگاه این دو شهید آغاز شد.

مدیر منطقه سه شهرداری گفت:این منطقه پس از بررسی و نتیجه گیری درباره چندین طرح پیشنهادی برای این یادمان ،از روز پنجشنبه 23 فروردین ماه سال جاری ،عملیات مرتفع سازی و آماده سازی این قبور را برای اجرای المان آغاز کرد.

وی گفت : این حجم از عملیات با نظارت دقیق در اجرای اصولی پروژه توسط حوزه فنی و عمرانی منطقه در حال اجرا و پیشرفت است.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته گفت : به منظور اجرای این پروژه ابتدا عملیات حفاری جهت اجرای فونداسیون ستون های هشتگانه اطراف قبور و بتن ریزی فونداسیون بصورت مدور با حجمی بیش از 14 تن بتن انجام و مراحل آزمایش کنترل کیفیت اجرای فونداسیون انجام و تأئید شد.

یوسفی گفت : این اقدام احداث یادمان شهداء برای اولین بار در بین مناطق شهرداری با حمایت های شهرداری کلانشهر اهواز و شورای اسلامی دوره پنجم شهر اهواز و به منظور پاسداشت  مقام شهداء و ارج نهادن به خانواده های تمامی شهداء و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در حال اجراست.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار