کد خبر: ۲۶۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۸ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷
رئیس سازمان استخدامی کشور:
انصاری با مقایسه وضعیت ترکیب تحصیلی نیروهای شاغل استان با کشور بیان کرد: در کشور 7/3 از نیروهای انسانی ما کمتر از دیپلم است این در حالی است که در استان 6/8 از نیروهای استان زیر دیپلم است که نشان از وضعیت خوب استان از متوسط کشوری است.
آراس - شکوفه پایدار

جمشید انصاری در جلسه شورای راهبری و توسعه مدیریت استان خوزستان که پیش از ظهر امروز در  سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، اظهار کرد: یکی اصلی ترین مشکلات کشور این است که تصور می‌کنیم با منابع موجود می‌توان همه برنامه‌های توسعه را پیش ببریم اما خیلی مواقع منابع را تامین می‌کنیم اما به دلایلی هیچ برنامه ای را پیش نمی‌بریم.

 وی ادامه داد: خوزستان با پدیده ای به نام ریزگردها مواجه شده است،برای حذف ریزگردها نیازمند  زمان و برنامه ریزی و مدیریت صحیح تر هستیم که حتی در صورت تامین منابع  به سادگی نمی ‌توان  این مشکل را رفع کنیم.

معاون رئیس جمهور گفت: به طور مثال برای حل مشکل ریزگرد در استان به آب زیادی نیاز داریم تا زمین را مرطوب نگه داریم اما مشکل آب مانع تحقق این هدف می‌شود.

انصاری با بیان اینکه وضعیت امروز خوزستان نتیجه پول هایی است که در سال های گذشته درست هزینه نکردیم، گفت: امروز در بسیاری از تحلیل های خودمان احداث سدها و انتقال آب بین حوزه ای را نقد می کنیم اما واقعیت امر این است که برای این موارد پول های زیادی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه شورای راهبردی توسعه مدیریت استان محل رسیدگی به این مسائل است بیان داشت: برای اینکه نظام اداری کارآمد داشته باش باید ماموریت های دولت را به درستی انجام داده و این وظیفه به عهده شورا است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: اصلاحات در نظام دارای در دستور کار دولت های مختلف وجود داشت اما از برنامه اول توسعه تا کنون برنامه شفافی در خصوص اصلاح این نظام ارائه نشده است.

وی افزود:  در حوزه اصلاح نظام اداری موفق عمل نکردیم،سیستم ما عبارت از یک دستگاه بروکراسی بزرگ، تنبل و نابهره ور شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: نتوانستیم در کوچک سازی دولت موفق عمل کنیم،نه قدم های موثری در سلامت نظام اداری برداریم و میزان مفاسد را کاهش دهیم. 

وی با بیان اینکه هر چقدر نظام های ما بزرگ‌تر هستند نیروهای انسانی آنها کوچکتر است، عنوان کرد: نسبت جمعیت کارمندی به کارکنان در استان های کوچکتر ما  بالاتر از نسبت جمعیت در کشور است.

انصاری گفت: در آذربایجان شرقی که جمعیت آن کمتر از خوزستان است نسبت جمعیت استان به کل کشور 4/89است اما 4درصد کارکنان کشور را دارد و دراصفهان 6/41جمعیت کشور را دارد اما 5/28 درصد کارکنان کشور را دارد .

وی گفت: این در حالی است که خوزستان 5/89جمعیت کشور را دارد و 6/59کارکنان کشور را دارد و این به دلیل این است که بخشی ازوظایف و ماموریت های دولت در استان است.

انصاری با مقایسه وضعیت ترکیب تحصیلی نیروهای شاغل  استان با کشور بیان کرد: در کشور 7/3  از نیروهای انسانی ما کمتر از دیپلم است این در حالی است که در استان 6/8  از نیروهای استان زیر دیپلم است که نشان از وضعیت خوب استان از متوسط کشوری است.

وی افزود: در مقطع لیسانس نیروهای استان خوزستان47/4 درصد هستند و کشوری 47/6درصد است.

انصاری عنوان کرد: برنامه اصلاح نظام اداری تا پایان سال 96 برای یک دوره 3 ساله به دستگاه ها ابلاغ شد که این برنامه مجدد بازنگری و 2 برنامه به 8برنامه قبلی اضافه  شد.

وی با بیان اینکه دو  برنامه اضافه شده با هدف  مقابله با فساد و ارتقای سلامت اداری است، گفت: باید برنامه منظم و منسجم در سطح استان ها در جهت کاهش فساد به عنوان عامل کند شدن توسعه تدوین شود.

انصاری با تاکید بر بحث آموزش حقوق شهروندی در نظام اداری به کارکنان، مدیران و سپس شهروندان بیان کرد:  شهروندان باید بدانند چنانچه حقوق آنها نقض شود کجا پیگیر حقوق خود شوند.

وی گفت: ما در بحث دولت الکترونیک در دنیا در جایگاه 120هستم که تمام تلاش ما این است که به جایگاه 70 برسیم.

انصاری با بیان اینکه نظام اداری امکان بهره وری از سیستم خود را ندارد افزود: برنامه افزایش بهره وری استان ها در دستور کار است و خوزستان می تواند زودتر وارد این برنامه شود.

وی با اشاره به در دستور کار بودن مبارزه با فساد و ارتقای سلامت در نظام اداری اظهار کرد: فساد باعث اختلال توسعه شده و بر شاخص های اقتصادی تاثیر منفی دارد به همین منظور باید به صورت جدی با آن مبارزه کرد.

وی همچنین با اشاره به بحث آموزش حقوق شهروندی افزود: آموزش حقوق شهروندی برای کارکنان و مردم در دستور کار دولت است تا مردم با حق و حقوق خود در دستگاه های مختلف آشنا شوند. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار