کد خبر: ۲۶۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۱ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۷
مدیرعامل آبفا در نشست با سرمایه‌گذاران هلندی خبرداد:
مدیرعامل آبفا خوزستان با اشاره به مناقصه نصب آب شیرین کن در شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: در حال برنامه‌ریزی برای تامین 30 درصد آب این شهرها از طریق آب دریا هستیم و با توجه به افزایش ظرفیت آب شیرین کن‌ها و مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر در تلاش هستيم مناقصه این پروژه را انجام دهیم تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.
صادق حقیقی پور امروز، 20 فروردین ماه در نشست با سرمایه گذاران کشور هلند که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط خشکسالی امسال و کاهش 60 درصدی بارندگی، امسال سیاست‌های جدیدی برای تامین آب در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بسیاری از شهرهای ما در خوزستان در نوار ساحلی قرار دارند و اکثر شهرها فاصله نزدیکی با دریا دارند و در تلاش هستیم از این ظرفیت برای تامین آب شرب با کیفیت استفاده کنیم. 

حقیقی پور تصریح کرد: یکی از تفاهم نامه‌های مطرح شده شرکت آبفا خوزستان با سرمايه گذاران هلندی تامين آب شهرهای بندرامام، ماهشهر و هندیجان از منابع آبی دریا است.

وی با اشاره به مناقصه نصب آب شیرین کن در شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: در حال برنامه‌ریزی برای تامین 30 درصد آب شهرها از طریق آب دریا هستیم و با توجه به افزایش ظرفیت آب شیرین کن‌ها و مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر در تلاش هستيم مناقصه این پروژه را انجام دهیم تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان با اشاره به نگاه دولت به خوزستان اظهار کرد:  دولت نگاه ویژه‌ای به خوزستان دارد و در بحث جمع‌آوری فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری اقدامات خوبی انجام شده و برای رفع مشکلات آب و فاضلاب خوزستان نزدیک به 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

حقیقی پور با اشاره به مطالعات پروژه‌های فاضلاب شهرهای ایذه ومسجد سلیمان تصریح کرد: شهرهای مسجد سلیمان و ایذه مشکلاتی در زمینه فاضلاب دارند که مطالعات اجرایی این پروژه‌ها انجام شده است و با برنامه‌ریزی برای احداث شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه‌خانه‌های اين دو شهر مناقصه انجام عملیات اجرايی آن آغاز شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر400 کیلومتر شبکه فاضلاب و450 کیلومتر شبکه آب، 5 تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب با ظرفیت 300 متر مکعب در شبانه روز توسط آبفا خوزستان در حال انجام و5 تصفیه خانه بزرگ فاضلاب دیگر در مرحله مناقصه است.

همچنین سرمایه گذار هلندی نیز در این جلسه اظهار کرد: ما 11 شرکت بزرگ آب در کشور هلند داریم که این شرکت‌ها در کشور هلند اول و در دنیا رتبه سوم را دارند.

وی افزود: هلند در حال حاضر یکی از کشورهای مهم در صنایع آب است که کارشناسان خوبی در زمینه کیفیت منابع آبی دارد.

سرمایه گذار هلندی بیان کرد: مشکل پساب‌های صنعتی در 15 کشور دنیا وجود دارد که ما در حال حاضر تکنولوژی برای تصفیه پساب‌های صنعتی را در اختیار داریم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار