کد خبر: ۲۶۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
فرمانده انتظامی خوزستان در نشست خبری:
در حوزه امنیت عمومی شاخصه های نگرانی هایی مردم در خصوص برخی جرائم مانند؛ تیراندازی، سرقت به عنف، سرقت های مسلحانه، آدم ربایی و جرائم خشن با برنامه ریزی نیروی انتظامی، کاهش یافته است.
کاهش نگرانی هایی مردم استان در حوزه جرائم خشن/ کشف صد درصدی جرائم در حوزه آدم ربایی و گروگان گیری/کاهش 13درصدی جرائم خشن نسبت به سال گذشته

آراس_شکوفه پایدار

نشست خبری سردار حیدر عباس زاده با اصحاب رسانه با موضوع تمهیدات چهارشنبه سوری، راهیان نور و تعطیلات نوروز 97 پیش از ظهر امروز یکشنبه 20اسفند در محل فرماندهی نیروی انتظامی اهواز برگزار شد. 

سردار عباس زاده در ابتدای این نشست گزارشی از عملکرد نیروی انتظامی برای اجرای امنیت عمومی در طول سال جاری ارائه داد و اظهار داشت: اکثر شاخص های امنیتی در خوزستان بهبود پیدا کرده و خوشبختانه در این زمینه از وضعیت قابل قبولی برخوردار هستیم؛ بر همین اساس در نظرسنجی های انجام شده، نگاه مردم نسبت به نیروی انتظامی بهتر و احساس امنیت در بین مردم استان نیز ارتقا پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در حوزه امنیت عمومی شاخصه های نگرانی هایی مردم در خصوص برخی جرائم مانند؛ تیراندازی، سرقت به عنف، سرقت های مسلحانه، آدم ربایی و گروگان گیری  و جرائم خشن با برنامه ریزی و راهکارهای مناسب نیروی انتظامی، کاهش یافته است. 

فرمانده انتظامی خوزستان یکی از موضوعاتی که باعث کاهش جرائم و افزایش امنیت می شود، کشف جرم عنوان کرد و گفت:کشف جرم وظیفه پلیس است و نیروی انتظامی با تلاش های شبانه روزی اقدامات بسیاری در این راستا انجام داده است.

گزارش تصویری / نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان با اصحاب رسانه

 عباس زاده با اشاره به کاهش جرائم خشن نسبت به سال گذشته، بیان کرد: در حوزه جرائم خشن که شامل هفت مؤلفه است؛ از ابتدای سال جاری تا کنون 13 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم؛ این آمار در طول 10 سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی افزود: کشفیات صورت گرفته در سال جاری در همین حوزه 79 درصد بوده که این میزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش یافته؛ در موضوع شرارت نیز 72 درصد کشفیات داشته ایم.

سردار عباس زاده با اشاره به آمار جرائم تیراندازی در سال جاری، گفت: تیرندازی در سال جاری 69 درصد در خوزستان کشف شده،  نیروی انتظامی استان در مقابل با هیچ موردی از تیراندازی ها، منفعلانه عمل نکرده است، پیش بینی می شود در سال آینده 97 درصد از تیراندازی های خوزستان کشف و عاملان آنها دستگیر شوند.

وی همچنین با اشاره به کشف جرائم قتل در سال جاری بیان داشت: 86 درصد قتل ها در طول سال جاری کشف شده است همچنین در موضوع سر قت های مسلحانه 90درصد این سرقت ها کشف شده است.

فرمانده انتظامی خوزستان اضافه کرد: 97درصد کشفیات جرائم  سرقت به عنف بوده است که البته بخشی از آن مربوط به سال گذشته بوده است. همچنین در خصوص تجاوز به عنف 96درصد کشفیات داشته ایم.

وی تاکید کرد: در حوزه آدم ربایی و گروگان گیری صد درصد جرائم کشف شده است.

سردار عباس زاده با اعلام اینکه در موضوع شرارت 82 درصد کشفیات داشته ایم عنوان کرد: در مقایسه با سال گذشته 14 درصد افزایش کشفیات سلاح جنگی و شکاری صورت گرفته است در زمینه کشفیات سرقت ها نیز تلاش خوبی انجام و نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد افزایش کشف داشتیم.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به پراکندگی معتادان متجاحر استان خوزستان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 6 تن و249 کیلوگرم انواع موادمخدر و مشتقات آن در استان کشف شده است و این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد افزایش و در این خصوص 290 نفر شناسایی و دستگیر شدند.

سردار عباس زاده از کشف 971 هزار و 785 عدد مواد محترقه پرخطر و کم خطر در سال جاری خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته 327 درصد افزایش و همچنین با سازمان های امدادرسانی و اطلاع رسانی هماهنگی های خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برای مدیریت صحیح چهارشنبه آخر سال برنامه ریزی خوبی انجام شده، بیان کرد: بلوک بندی تمام استان و هماهنگی با سپاه و بسیج به منظور بهره مندی از ظرفیت و توان آنها از جمله اقدامات انجام شده در این خصوص است. آماده باش یگان های امنیتی و ترافیکی را نیز در دستور کار داریم و اجازه نخواهیم داد مشکلی برای مردم ایجاد شود.

عباس زاده با اشاره به کاهش 110 فقره فوتی و کسب رتبه اول در کشور در زمینه کاهش تصادفات فوتی بیان داشت: در حوزه انضباط ترافیکی رتبه نخست کشوری را بدست آوردیم.

گزارش تصویری / نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان با اصحاب رسانه

 فرمانده انتظامی خوزستان به تماس های مردمی از طریق سامانه 110 اشاره کرد و گفت: کل تماس های مردم با فوریت های پلیسی 250 هزار و 737 فقره بوده که 179 هزار و 43 فقره آن عملیاتی بوده است. البته در این میان 51 هزار و 920 نفر از افراد تماس گیرنده نیاز به ارشاد و راهنمایی داشتند.

گزارش تصویری / نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان با اصحاب رسانه

سردار عباس زاده با اعلام اینکه نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش کشفیات قاچاق را داشتیم، از شناسایی و متلاشی شدن 13 باند عمده قاچاق در استان خبر داد و گفت: در زمینه پرونده های بالای 500 میلیون تومان 19 باند دستگیر شده است همچنین در زمینه قاچاق بالای 100 میلیون تومان با هزار و 877 پرونده  برخورد شده است.

وی در پایان گفت: در حوزه پلیس فتا 95 درصد از پرونده های قضایی در فضای مجازی و سایبری شناسایی شده است.

گزارش تصویری / نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان با اصحاب رسانه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار