کد خبر: ۲۶۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۳ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
استاندار خوزستان:
شریعتی با اشاره به اینکه در خوزستان از بابت نیروی ماهر با مشکلاتی مواجه هستیم گفت: اگر بخواهیم این مسئله را حل کنیم باید این مراکز را تقویت کنیم تا افزایش پذیرش دانشجو در این بخش داشته باشیم.
استاندار خوزستان گفت: در مذاکره با رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اعلام کردم آمادگی داریم طی یک تفاهمنامه به میزان دو برابر کمک ملی به آموزش فنی و حرفه ای در استان با تخصیص اعتبار به این بخش کمک نماییم.

 دکتر غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه 16 اسفندماه در حاشیه بازدید از دانشگاه های فنی و حرفه ای در اهواز در گفتگو با خبرنگاران گفت: امروز بازدیدی از آموزشکده های فنی حرفه‌ای در دو بخش دختران و پسران داشتیم خوشبختانه رشته‌های فنی و حرفه‌ای با کیفیت خوب در حال ارائه شدن است و هر دو دانشکده فعال در اهواز نقش موثری در تربیت نیروی انسانی ماهر در استان دارند. 

استاندار خوزستان افزود: رشته‌هایی که در این مراکز آموزش می دهند از جمله رشته هایی است که تقاضا محور و دارای بازار اشتغال خوب است و این موضوع از نکات مثبت بخش فنی و حرفه ای در استان است. 
 
شریعتی با اشاره به اینکه در خوزستان از بابت نیروی ماهر با مضیقه هایی مواجه هستیم خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم این مسئله را حل کنیم باید این مراکز را تقویت کنیم تا افزایش پذیرش دانشجو در این بخش داشته باشیم. 
 
استاندار خوزستان با قدردانی از تلاش های مدیریت و کادر آموزشی و کارکنان فنی و حرفه ای استان گفت: از مجموعه مدیر آموزش فنی و حرفه ای خوزستان و سایر همکاران ایشان که با مدیریت خوب و مدبرانه توانستند از تمام امکانات لازم هم در حوزه ملی و در حوزه استانی بهره بجویند و شرایط کار و آموزش را بهبود بخشند صمیمانه سپاسگزارم با این وجود تا رسیدن به شرایط مناسب و نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم. 
 
شریعتی ادامه داد: ضمن ارج نهادن به زحمات ارزشمند صورت گرفته در چند سال اخیر برای بهبود زیرساخت ها در بخش هایی چون خوابگاه ها، سلف سرویس، کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌ها اما کمبود زیرساخت ها به وضوح قابل احساس است و این خدمتی که انجام میشود به صورت دست تنها ارائه می شود که طی آن نیروی انسانی ماهر تحویل جامعه داده می شود و این کار ارشمند به صورت بی ادعا انجام می شود و بار سنگینی را از دوش استان برمی دارد. 
 
استاندار خوزستان با  اساسی و زیرساختی توصیف کردن بخش آموزش فنی و حرفه ای اظهار کرد: ما باید در این زمینه به کمک آنها بیاییم و حمایت کنیم و شرایط را برای توسعه زیرساخت‌ها فراهم کنیم تا آنها بتوانند بهتر خدمات ارائه دهند و تاکید می کنم همه باید برای گسترش آموزش فنی حرفه ای و بهبود زیرساخت ها دست به دست هم دهیم. 
 
استاندار خوزستان با اشاره به مذاکرات خود با رئیس دانگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور هم مذاکره کردم و اعلام نمودم  آمادگی داریم طی یک تفاهمنامه به میزان دو برابر کمک ملی به آموزش فنی و حرفه ای در استان با تخصیص اعتبار به این بخش کمک نماییم چرا که هزینه کردن در بخش هم هزینه کردن برای اشتغال است هم برای توسعه  و هم برای تربیت و آموزش نیروی انسانی به عنوان زیرساخت اصلی توسعه پایدار است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار