کد خبر: ۲۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
معاون سازمان آب و برق خوزستان:
معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان گفت: بارش اخیری که در استان داشتیم بارش مناسب و تاثیرگذاری بود اما با شرایط مطلوب آبی در استان فاصله زیادی داریم و خوزستان همچنان در خشکسالی به سر می‌برد.

همچنان در خشکسالی به سر می‌بریم/85 درصد حجم سدها خالی است

هوشنگ حسونی زاده اظهار کرد: بارش اخیری که در استان داشتیم بارش مناسب و تاثیرگذاری بود اما این مساله به معنی حل مشکل خشکسالی در خوزستان نیست.

وی افزود: میزان آب مفید در مخازن سدهای استان حدود یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب معادل فقط 10درصد از حجم سدهای استان بود که بارش‌های اخیر این عدد را به 15درصد رساند.

معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که بارش‌های اخیر حجم مفید مخازن را از 10درصد به 15درصد افزایش داد، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود حدود 85 درصد از حجم مفید سدهای استان خالی است و تا رسیدن به شرایط مطلوب آبی در استان فاصله زیادی داریم.

حسونی زاده بیان کرد: ما خدا را شاکر هستیم که بارش اخیر، بارشی موثر بود اما هنوز تا رسیدن به حالت نرمال فاصله زیادی داریم و همچنان خوزستان در شرایط خشکسالی قرار دارد.

وی ادامه داد: شرایط و وضعیت آبی استان به شکلی نیست که بتوانیم در تابستان، بهار و پاییز سال آینده مشکل آبی خوزستان را حل کنیم، اما امیدواریم شرایط به شکلی شود که شاهد بهبود وضعیت باشیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار