کد خبر: ۲۵۸۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
شریعتی با برشمردن ویژگیهای مردم بختیاری و لر از دیدگاه مقام معظم رهبری آنان را مردمی همواره آزادیخواه، صادق و شجاع خطاب نموده و تاکید کرد که من و دولت هر وعده ای را که برای شمال خوزستان داده ایم به آن عمل خواهیم کرد.
آراس:  اعضای ستاد مردمی دکتر روحانی در شهرهای شمال خوزستان  در یک نشست صمیمانه چند ساعته با دکتر شریعتی به بیان مشکلات و مسائل مبتلابه حوزه فعالیت خود در شهرستان های اهواز، مسجدسلیمان، ایذه، باغملک ،لالی، اندیکا، دزفول، اندیمشک، گتوند، هندیجان، رامهرمز، سردشت، شوش، شوشتر، بهبهان و سایر شهرهای شمالی خوزستان پرداختند.

 دیدار کنندگان در گام اول در یک فضای کاملا دموکراتیک و مطالبه گرایانه از استاندار خود خواستند که در خصوص وعده های گذشته دولت در شهرهای شمالی به مردم گزارشی ارائه نماید. 

فصل مشترک کلیه خواسته ها و مشکلات نمایندگان شهرهای شمالی خوزستان حول محور اشتغال، آموزش، بهداشت و سلامت، آب آشامیدنی و کشاورزی، برق، راه جاده ای و ریلی، کشاورزی و کنترل ریز گردها بود .

 همچنین اعضای ستاد مردمی روحانی با انتقاد از عملکرد برخی از مدیران و ضعف آنان از استاندار خوزستان درخواست نمودند که با توجه به اصل شایسته سالاری در تمدید ماموریت برخی از مدیران استان بازنگری کرده و در عرصه مدیریت از نخبگان ، جوانان و بانوان مستعد استفاده گردد. 

نمایندگان ستادهای مردمی دکتر روحانی در شمال خوزستان با انتقاد شدید از دخالت های بی مورد برخی از نمایندگان استان خوزستان، معتقد بودند که این دخالت ها موجب بروز ضعف در مدیریت استان شده و عملا قدرت خلاقیت و ابتکار را از دولت خواهد گرفت. 

 لذا استقلال کامل استانداری خوزستان از این دخالت ها را خواستار شده و عنوان کردند که استانداری در عین تعامل با نمایندگان و استفاده از توان آنها در خانه ملت برای پیشبرد اهداف توسعه ای استان، از دخالت های غیر قانونی آنها در عزل و نصب ها جلوگیری نماید. 

لازم به ذکر است که در ابتدای جلسه حاج علی محمدی رئیس ستاد مردمی دکتر روحانی در شمال خوزستان ، ضمن تشکر از استاندار به واسطه سفر به اقصی نقاط استان و بازدید میدانی از مشکلات موجود مناطق محروم و صعب العبور ، از عملکرد ایشان در دولت دوازدهم تقدیر کرده و از همراهان خود خواست که بلا واسطه با استاندار به طور شفاف صحبت نموده و مشکلات خود رابیان نمایند. 

همچنین دکتر غلامرضا مومنی قائم مقام ستاد نیز ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ضمن جمع بندی نظرات کلیه اعضای ستاد و گزارش به استاندار خوزستان، از عملکرد ضعیف برخی از مدیران کل و مدیران سازمان ها انتقاد کرده و عنوان نمود که برخی از مدیران ما حتی نمی دانند سهم شان در توسعه خوزستان به چه میزان است و چگونه باید برای عمل به تعهدات توسعه ای خود عمل نمایند. 

مومنی  تقاضای بازنگری در عملکرد برخی از مدیران را از استاندار خوزستان خواستار شد و گفت: توسعه استان خوزستان صرفا از طریق ایجاد یک سیستم هماهنگ میان نمایندگان، استانداری، مدیران و حتی مردم ممکن است و در صورتی که عملکرد هر کدام از این اجزا در جهت سیاست های توسعه ای استان و کشور و در راستای سیاست های دولت نباشد، یقینا برآیند عملکرد آنها مثبت نبوده و منجر به توسعه استان نخواهد شد. 

در پایان  جلسه استاندار خوزستان با برشمردن ویژگی های مردم بختیاری و لر از دیدگاه مقام معظم رهبری آنان را مردمی همواره آزادیخواه، صادق و شجاع خطاب نموده و تاکید کرد که من و دولت هر وعده ای را که برای شمال خوزستان داده ایم یقین داشته باشید به آن عمل خواهیم کرد. 

دکتر غلامرضا شریعتی از روحیه مطالبه گری مردم شمال خوزستان تشکر کرد و در خصوص خواسته های آنها و گزارش عملکرد خود گفت: اولا انتقاد از مدیران حق مردم است و ضعف هایی وجود دارد که ان شالله به تدریج رفع خواهد شد . 

وی سپس به بودجه استان و ریز گردها اشاره کرد و گفت : در خصوص ریز گردها مجدانه و مستمر در حال اجرای برنامه های کنترلی هستیم و انشا الله تا حذف کامل کانون های داخلی پیش خواهیم رفت. همین امروز (جمعه 20 بهمن ) هم شخصا از کانون ریز گردها و نحوه پیشرفت کار بازدید نمودم. 

استاندار خوزستان  به افزایش 15% بودجه استان نسبت به سال 95 در مقابل کاهش 5/3 تا5/5 درصدی کلیه استان ها اشاره کرد و گفت: تنها استانی که دارای افزایش بودجه بوده استان خوزستان است . بودجه استان از 1000 میلیارد تومان در سال 95 به 2100 میلیارد تومان در سال جاری افزایش پیدا کرده است و این یعنی دولت توجه ویژه ای به استان ما دارد و اراده کرده است مسائل استان را حل کند.

 دکتر شریعتی از برخی از پروژه های بزرگ سخن به میان آورد و گفت : طرح آبرسانی شهرستان ایذه را که از طریق فاینانس قرار است انجام شود با طی شدن مراحل مناقصه امیدواریم تا پایان امسال کلید بخورد. این طرح از محل سد کارون 4 آب آشامیدنی ایذه، قلعه تل، باغملک ، میدواود و رامهرمز و توابع و روستاهای آنها را تامین کرده و 19000 هزار هکتار زمین کشاورزی را نیز آبیاری خواهد کرد. 

استاندار خوزستان با اشاره به پروژه راه آهن اهواز ، ایذه ، شهرکرد گفت : این پروژه 5 هزار میلیارد ریال بودجه می خواهد که به صورت دو خطه و برقی است ، که در ابتدا مشارکتی بود ولی با توجه به آنکه برای بخش خصوصی و سرمایه گذاران جذابیتی برای مشارکت نداشت، پس از تلاش های زیاد توانستیم از حالت مشارکت آن را خارج و در بودجه برای آن ردیف اختصاصی بگیریم و حالا نوبت نمایندگان است که کمک کنند. از مجلس به همین شکلی که هست مصوب شود. این پروژه نقش بزرگی در توسعه زیرساخت ها، گردشگری، اشتغال و توسعه مناطق شمالی داشته و اساسا یک پروژه استراتژیک و پدافند غیر عامل برای نظام و منطقه است . 

استاندار خوزستان در ادامه سخنان خود به راه آهن مسجد سلیمان اشاره نمود و گفت: این پروژه عظیم از در خزینه به زیلایی تا مسجد سلیمان احداث خواهد شد و تا اصفهان ادامه خواهد یافت. این پروژه نیز دو خطی برقی است و از جمله راه های ریلی استراتژیک برای کشور محسوب می شود . 

دکتر شریعتی همچنین عنوان کرد که جاده میان بر مسجد سلیمان نیز در یک سال گذشته مشکل مجوز زیست محیطی داشته که با پیشنهاد های ما مبنی بر حل مشکل و متعهد شدن به اجرای آن ، مرتفع و محیط زیست قانع شد که اجازه اجرای آن را بدهد. 

وی با اشاره به طرح جامع فاضلاب شهر مسجدسلیمان حل آن را در برنامه بودجه به مردم این شهر نوید داد و گفت: مشکل بودجه برای فاضلاب مسجد سلیمان را نیز در بودجه حل کردیم . همچنین از صندوق توسعه ملی برای آلومینیوم سازی مسجد سلیمان در مرحله دوم 25 میلیون دلار تسهیلات گرفتیم که به پروژه تزریق خواهد شد. این پروژه نیز از جمله زیر ساخت هایی است که نقش مهمی در اشتغال جوانان منطقه خواهد داشت.

 استاندار خوزستان از حل تخصیص منابع آب و موافقت نیرو با تخصیص آب لازم به فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری در شهرهای شمالی خوزستان نیز خبر داد که به نوبه خود بسیار مهم و حائز اهمیت است. 

دکتر شریعتی خطاب به نمایندگان ستادهای مردمی گفت: ما و دولت به تمام وعده های خود عمل می کنیم ولی پروژه های زیر ساختی هم زمان بر است و هم دیر نتیجه می دهد . ما هم می توانیم خیلی زود چند پروژه روبنایی ایجاد کنیم و به مردم گزارش دهیم . اما ضمن انجام این پروژه ها توجه من و دولت به پروژه هایی زیر ساختی است چرا که استان در خلال سال های گذشته از سایر استان ها از این منظر بسیار عقب افتاده است.

وی مردم را به صبوری دعوت کرده و از نمایندگان خواست همچون گذشته وی را در گرفتن اعتبارات و اجرای موثر برنامه های زیر ساختی استان همراهی و کمک نمایند. 

در پایان مراسم اعضای ستاد مردمی دکتر روحانی ضمن تقدیر از عملکرد موثر استاندار و خدمات قابل ملاحظه ای که دکتر شریعتی انجام داده و یا در شرف انجام آن است، مجددا حمایت قاطع خود را از ایشان اعلام کردند و از دولت و نمایندگان مجلس خواستند که استاندار خوزستان را در اجرای برنامه های پیش رو برای تمام استان حمایت و پشتیبانی نمایند.


اعلام حمایت ستادهای مردمی شمال خوزستان از عملکرد استاندار شریعتی

اعلام حمایت ستادهای مردمی شمال خوزستان از عملکرد استاندار شریعتی

اعلام حمایت ستادهای مردمی شمال خوزستان از عملکرد استاندار شریعتی

اعلام حمایت ستادهای مردمی شمال خوزستان از عملکرد استاندار شریعتی

اعلام حمایت ستادهای مردمی شمال خوزستان از عملکرد استاندار شریعتی
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
0
0
اقای شریعتی استاندار محترم و عزیز خروجی این جلسات و بازدید ها چیست و چه منافعی برای مردم دارد هر شهری را میانگین 5 بار بازدید کرده اید ولی فایده این رفت و امدها چیست امیدواریم از لحاظ عملی و عمرانی کاری بکنید دو صد گفته چو نیم کردار نیست
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار