کد خبر: ۲۵۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
بدترین درد این است که شرکت کنندگان در این آیین بویژه جوانان و نوجوانان خود را شهروند درجه دو بدانند در حالیکه ما شهروند درجه دو نداریم
جشن انقلاب با حضور اقلیت ها در اهواز برگزار شد

همزمان با ایام مبارک دهه فجر،جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی ویژه اقلیت های مذهبی با حضور معاون دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت های دینی و مذهبی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دیگر مسئولان استانی، عصر جمعه (20 بهمن ماه 1396)، در اهواز برگزار شد.

معاون مشاور رئیس جمهور در امور اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در بحث عدالت اجتماعی کم کاری هایی صورت گرفته ، گفت: بعنوان کسیکه حدود 4 سال در این حوزه فعالیت می کنم،این موضوع را بوضوح دیده ام و در عین حال که از مسئولین فعال در این حوزه تقدیر می کنم اما این واقعیت را نمی توان کتمان کرد و شخصا از همین تریبون مراتب عذر خواهی خود را اعلام می کنم و از همه مسئولین محلی تقاضا دارم توجه و جدیت بیشتری به خرج دهند.

سعید زارع تصریح کرد: بدترین درد این است که شرکت کنندگان در این آیین بویژه جوانان و نوجوانان خود را شهروند درجه دو بدانند در حالیکه ما شهروند درجه دو نداریم؛هیچ قوم و مذهبی بر دیگری تقدم ندارد و چیزی به اسم اقلیت و اکثریت در کشور وجود ندارد. 

معاون دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت های دینی و مذهبی،رونمایی و تدوین منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهوری را بعنوان راهبرد و راهکار مهم در بحث عدالت اجتماعی دانست و گفت: تدوین این منشور مسئولیت همه مدیران را سنگین تر کرده است و همگی باید در این بخش فعالیت بیشتری انجام دهیم. 

جشن انقلاب با حضور اقلیت ها در اهواز برگزار شد

زارع ادامه داد: مردم، همیشه پیگیر مشکلات و دغدغه ایرانیان ادیان توحیدی هستند و حتی مورد اخیر مربوط به سپنتا نیکنام نشان داد که این موضوع دغدغه همه ایرانیان و مسئولین است.وی در پایان ابراز امیدواری کرد: منتخبین مردم و مسئولین وظایف خود را به خوبی در جهت حل رفع مشکلات به انجام رسانند.

"متن پیام مشاور رئیس جمهور، جناب حجت الاسلام یونسی، بمناسبت جشن پیروزی انقلاب و گرامی داشت دهه فجر که توسط  پیروان ادیان توحیدی و انجمن صابئین مندایی اهواز، برگزار شد به شرح زیر است:

به نام خالق یکتا
جشن ملی دهه فجر بر ملت بزرگ ایران و همه ایرانیان پیرو ادیان توحیدی به خصوص صابئین مندایی، مبارک باد.

چهار دهه از پیروزی شکوهمند مردم ایران و تأسیس جمهوری اسلامی ایران می گذرد. اکنون انقلاب چهل ساله شده است. ملت ایران این ایام و این روزها را در تمام این سال ها همواره با جشن و سرور گرامی داشته اند. دهه فجر برای ما ایرانیان، عزیز و مبارک است زیرا یادآور روزهایی است که در آن انقلاب مردمی به پیروزی رسید. انقلابی که از اهداف اصلی آن، استقرار عدالت اجتماعی و کرامت انسانی بوده است. انقلابی که ملت ایران را از وابستگی به استقلال، از استبداد به آزادی و از حکومت خودکامه به حکومت مبتنی بر جمهوری اسلامی، رساند. 

جمهوری مبتنی بر رای مردم که بر اساس قانون اساسی آن، تمام شهروندان از هر قوم، دین و مذهبی، محترم و عزیز هستند. جمهوری که بر اساس قانون اساسی آن، رعایت حقوق شهروندان بر تمام مسئولان لازم و ضروری است. براساس همین رویکرد انقلاب، مشاهده می شود که رعایت حقوق شهروندی، روح حاکم بر قانون اساسی است. در اصل ١٤ قانون اساسی آمده است: «دولت جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان موظف‌اند نسبت به افراد غیر مسلمان با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی عمل نمایند و حقوق انسانی آنان را رعایت کنند». امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز همواره بر استقرار عدالت اجتماعی در ایران و رعایت حقوق شهروندان تاکید کرده اند.  

بنابراین، هر فردی که دل در گرو اعتلای این سرزمین دارد و ارزشهای انسانی و دینی را پاس می دارد، می بایست مراقب رعایت حقوق شهروندی همه ایرانیان باشد. همه باید توجه داشته باشیم که سخنان تحقیر‌آمیز و اعمال تبعیض آمیز، موجب تفرقه، واگرایی و گسست اجتماعی در کشور خواهد شد. همه باید هوشیار و آگاه باشیم که هرگز عامل اختلاف و تفرقه نگردیم. خداوند در قرآن تاکید می کند که: «دین خدا را برپا دارید و هرگز در آن تفرقه و اختلاف نکنید» (شوری: ١٣).  

برای سربلندی ایران عزیز و تداوم یکپارچگی آن، همه باید مراقب حفظ همبستگی اجتماعی و انسجام ملی باشیم. همه باید بدانیم که توهین، تحقیر و تخریب اقوام ایرانی و ایرانیان پیرو ادیان توحیدی، عملی غیر‌اخلاقی، غیر‌انسانی و ضد‌دینی است که موجب دلسردی، ناامیدی و بی اعتمادی مردم به حکومت خواهد بود. این ناامیدی و بی اعتمادی مردم، بزرگترین ضربه به منافع ملی است که می تواند یکپارچگی این سرزمین را تهدید کند. پادزهر ناامیدی و بی اعتمادی نیز رعایت عدالت اجتماعی و توجه به کرامت انسانی است. این دو عنصر، تقویت کننده انسجام و امنیت ملی هستند لذا همه باید مراقب رعایت حقوق تمام شهروندان و تکریم هموطنان عزیز ایرانی مان باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار