کد خبر: ۲۵۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۹ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
شریعتی:مدیریت واحد و یکپارچه در استان در حال شکل گیری است و مدیریت های بخشی در حال کنار گذاشته شدن است
بخشی نگری و جزیره ای عمل کردن ، عدم رضایتمندی شهروندان را بدنبال دارد

 دکتر غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی پروژه احداث 10 کیلومتر جاده ساحلی و بهره برداری از 35 دستگاه اتوبوس و مینی بوس ویژه ناوگان حمل و نقل شهری گفت: سال گذشته در همین فصل بود که نشستی در خصوص ادامه جاده صالحی تا ملاثانی برگزار کردیم و آمادگی خود را برای تامین اعتبار احداث جاده به صورت پنجاه پنجاه با شهرداری اهواز اعلام کردیم و به سرعت هم ابلاغ اعتبار را انجام دادیم.

استاندار خوزستان افزود: امیدوارم کار توسط شهرداری ها در اسرع وقت انجام شود و ما بتوانیم جاده ساحلی را با مشارکت شهرداری های ملاثانی ویس و شیبان تا ملاثانی ادامه دهیم.

شریعتی با بیان اینکه در شهرها و کلانشهرها حمل و نقل تردد و سهولت ارتباط با مناطق مختلف از شاخص‌های توسعه یافتگی است اظهار کرد: در این زمینه باید امکان رسیدن افراد از نقطه‌ای به نقطه دیگر با حداقل مصرف انرژی و در اسرع وقت صورت بگیرد و هرچه در شهر این امکان بیشتر فراهم باشد آلودگی هوا کمتر خواهد بود، وضعیت محیط زیست بهتر خواهد بود، مسائل توسعه‌ای بیشتر رعایت می‌شود و شهر نما و شکل و شمایلی بهتری خواهد داشت.

استاندار خوزستان با اشاره به اجرای پروژه های مهم عمرانی در شهر اهواز خاطرنشان کرد: هم اکنون اقدامات موثری در این در حال انجام است و پروژه های بزرگی در دست اجراست از جمله همین جاده ساحلی و همچنین پل چهار شیر یا شهید بندر و  تقاطع غیرهمسطح، پل و مسیر شهدای خادم سید الشهدا، پل نهم اهواز و ادامه مسیر پل ششم تا جاده خرمشهر و کمربندی که تا جاده ماهشهر خواهد رسید.

شریعتی ادامه داد: همه این طرح ها کارهای بزرگی است که توسط شهرداری اهواز با کمک استانداری و سایر دستگاه ها در حال انجام است و با سرعت خوبی پیش می‌رود اما باید سرعت بیشتری داده شود تا رضایت‌مندی مردم بیشتر شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: در حال حاضر مدیریت واحد و یکپارچه در استان و شهرستان در حال شکل گیری است و مدیریت های بخشی در حال کنار گذاشته شدن است هرچه ما بخشی نگاه کنیم و فقط به حوزه خودمان نگاه کنیم چیزی عاید و نتیجه مردم نخواهد شد و کاری صورت نخواهد گرفت.

شریعتی افزود: فرهنگ همگرایی، همدلی و تشریک مساعی برای توسعه میان مدیران استان تقویت شده است. 

استاندار خوزستان ادامه داد: در همین راستا هم اکنون دستگاه های مختلف از جمله دادگستری و اداره کل اطلاعات به طور ویژه در زمینه توسعه همکاری می کنند و هرگونه مشکلی که با آنها مطرح می شود سریعاً در جهت حل آنها اقدام می‌کنند و اجازه نمی‌دهند موانع برای توسعه و استان و شهر پیش آید و این سرمایه و نعمتی است که باید قدر آن را بدانیم.

وی یادآور شد: باید قبول کنیم هیچ کس قرار نیست شرایط شهر را برای ما بهبود بخشد جز خود ما و اگر مدیران احساس کنند فرزندان و خانواده خود آنها و بستگان آنها در این شهر زندگی می کنند و تا جایی که امکان دارد مساعدت کنند که شرایط زندگی بهبود پیدا کند مشکلات یکی پس از دیگری حل خواهد شد.

شریعتی با اشاره به رایزنی های انچام شده برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تصریح کرد: بر اساس قراردادی که با همکاری ها و پیگیری هایی انجام شده توسط معاونت عمرانی وزارت کشور و همچنین پست بانک و شهرداری اهواز حصول شده قرار است تعداد ۸۷ اتوبوس و 25 مینی بوس برای استان خوزستان در نظر گرفته شود که امروز 26 اتوبوس و 9 مینی بوس تحویل می شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: البته این رقم کافی نیست و مردم خوزستان شایستگی بهترین خدمات را دارند و باید همان امکاناتی که در سایر کلانشهرها هست از آن برخوردار باشند و باید تلاش کنیم هزار دستگاه تامین کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گفت: هم اکنون اراده دولت و شخص رئیس جمهور بر این است با هدف مسائل محیط زیستی و مشکلات ناشی از آلودگی هوا ناوگان حمل و نقل برون استانی، بین شهری و درون شهری تغییر و تحول جدی داشته باشد  و در همین راستا بانک مرکزی، وزارت صنعت و معدن، وزارت نفت، معاونت اقتصادی رئیس جمهور و وزارت راه و شهرسازی پای کار آمدند و فرصت در حال فراهم شدن است.

استاندار خوزستان در پایان گفت: باید تلاش کنیم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در استان در سریع ترین زمان ممکن و بهترین کیفیت انجام شودو از این فرصت که با همت دولت فراهم شده استفاده نماییم


بخشی نگری و جزیره ای عمل کردن ، عدم رضایتمندی شهروندان را بدنبال دارد

بخشی نگری و جزیره ای عمل کردن ، عدم رضایتمندی شهروندان را بدنبال دارد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار