کد خبر: ۲۵۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۳ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان:
موصلی افزود: بهترین راه برای توانمند سازی و خودکفایی افراد زیرحمایت ایجاد اشتغال به‌ ویژه کسب‌ و کارهای خرد و خانگی است.
826 خانوار از مددجویان چهار شهرستان خوزستان خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان گفت:826 خانوار زیرحمایت این کمیته در ماهشهر، امیدیه، بندر امام خمینی(ره) و هندیجان توانمند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

مرتضی موصلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هدف نهایی این نهاد از خدمت ‌رسانی به محرومان، و توانمندسازی آنها است، اظهارکرد: هم اکنون 101 هزار خانوار نیازمند زیر حمایت این کمیته هستند که این مددجویان با استفاده از امکانات و تسهیلات این نهاد پس از رسیدن به عرصه توانمندی از بدنه کمیته امداد جدا و خانوارهای نیازمند پشت نوبت، جایگزین آنها می‌شوند.

وی افزود: بهترین راه برای توانمند سازی و خودکفایی افراد زیرحمایت ایجاد اشتغال به‌ ویژه کسب‌ و کارهای خرد و خانگی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)خوزستان ادامه داد: هم اکنون طرح های اشتغال زایی از جمله پرورش قارچ، طیور، زنبورعسل، تولید لباس صنعتی، گرگور بافی و صنایع دستی ‌زیر نظر کارشناسان اشتغال و با توجه به ظرفیت‌های منطقه برای مددجویان ایجاد شده است.

وی گفت: خدمات این کمیته بر اساس نیازهای هر خانوار ارایه می‌شود تا مشکلات بیکاری، ازدواج، مسکن و درمان آنها به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان ‌برطرف شود.

موصلی بیان کرد:برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی فنی حرفه‌ای، استعداد سنجی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان، ارایه تسهیلات قرض‌الحسنه و اجرای طرح‌های خودکفایی از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) در توانمندسازی خانوارهای نیازمند زیر پوشش است.

وی اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار برای دو هزار خانوار دیگر در دستور کار این کمیته قرار دارد که امید است با همکاری صنایع، مدیران کارخانه‌ها و خیران خوزستان این امر به زودی محقق شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار