کد خبر: ۲۵۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
استاندار خوزستان گفت: وضعیف فاضلاب در اهواز با اجرای شبکه های اصلی و همچنین پروژه تصفیه خانه غرب اهواز در طول سه سال ساماندهی خواهد شد.
 به گزارش آراس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی روز شنبه 14 بهمن ماه در پایان نشست شورای سلامت استان در گفتگو با خبرنگاران گفت: خوشبختانه برخی از مصوبات جلسات گذشته شورای سلامت استان در زمینه آبرسانی در شهرستان کارون و سایر مناطق به انجام رسیده است و نتایج این مصوبات رضایت‌بخش بوده است.

استاندار خوزستان در خصوص آلودگی هوا ناشی از فلرهای نفتی اظهار کرد: در زمینه فلرهای نفتی بنا شد مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب برای جلسه آینده شورای سلامت استان یک برنامه زمانبندی شده ارائه دهد و طبق این برنامه اقدام شود. 

رئیس شورای سلامت استان در رابطه با دفع فاضلاب در رودخانه کارون عنوان کرد: در خصوص این مساله در سفر اخیر مهندس ویسه (معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور) از نزدیک وضعیت را مشاهده کردند و دولت هم برای موضوع فاضلاب خوزستان توجه ویژه داشته است. 
شریعتی ادامه داد: با رایزنی انجام شده با آقای ویسه و آقای قانع از آب و فاضلاب کشور مقرر شد از ظرفیت های بیشتری از قانون بودجه مانند ماده ۵۶ استفاده کنیم و روند اصلاح فاضلاب را از طریق فاینانس داخلی و فاینانس خارجی سرعت بخشیم. 
استاندار خوزستان توضیح داد: در بخش کلکتورها (شبکه جمع آوری) و شبکه های اصلی استفاده از فاینانس داخلی و همچنین برای پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز استفاده از فاینانس خارجی در دستور کار قرار دارد. 
نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: امیدواریم با مصوباتی که داشتیم و فردا هم جلسه مربوطه در آبفا کشور برگزار خواهد شد هر چه سریعتر کار شروع شود و به نتیجه برسد و پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز آغاز عملیات اجرایی شود تا ظرف سه سال آینده موضوع فاضلاب در اهواز را ساماندهی نماییم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار