کد خبر: ۲۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۱ - ۲۴ دی ۱۳۹۶
جلسه آموزشی با هدف ارتقا سطح آگاهی کارکنان اداره کل بهزیستی خوزستان با حضور مهندس مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز ،و مسئولین اداره کل بهزیستی در محل سالن کنفرانس آن اداره برگزار شد.
جلسه آموزشی با هدف ارتقا سطح آگاهی کارکنان اداره کل بهزیستی خوزستان با حضور مهندس  مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز ،و مسئولین اداره کل بهزیستی در محل سالن کنفرانس آن اداره  برگزار شد.

در این جلسه آموزشی مهندس  شریفی با بیان تعریفی از سلامت جسمی که پیش نیاز رسیدن به سلامت معنوی است کلیاتی از ارتقا سلامت و بهداشت وراهای سالم زیستن و خودمراقبتی ارائه نمود.

شریفی با اشاره به اعداد سلامتی عد یک را روزانه یک ساعت ورزش عنوان کرد:ورزش را از مقدمات اصلی رسیدن به سطح مناسب سلامتی دانست.

وی در ادامه دومین عدد سلامت را استفاده از دولیتر آب در روز معرفی و اظهار داشت: در حال حاضر افراد کمی این اصل را رعایت میکنند.شریفی سپس به سایر اعداد سلامتی مانند نوشیدن سه لیوان چای سبز در روز و یا پنج وعده غذایی با رعایت تنوع پنج گروه مواد  غذایی اشاره نمود. 

وی با اشاره به شرایط فعلی رژیم غذایی و استفاده روز افزون از فست فودها بیان داشت: در صورت استفاده از پنج گروه غذایی گوشت غلات سبزیجات و میوه ها در سبد  غذایی خانوار گامی مهم در جهت تضمین سلامت خود وخانواده ودر مقیاس بالاتر جامعه برداشته ایم و مبحث سالم سازی سبزیجات را به عنوان یکی از ضعف های موجود که باعث بروز بیماریهای گوارشی و انگلی میشود را به تفصیل توضیح داد.

در پایان جلسه مهندس سمواتی در خصوص مبحث ارگونومی و شرایط مناسب بدن در ضمن کار و استفاده از صندلی و میز و سیستم های رایانه توضیحاتی را ارائه نمود

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار