کد خبر: ۲۵۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۹ - ۱۷ دی ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت آبفا روستایی:
کریمی،: با مشارکت سازمان آب و برق خوزستان توانستیم این عملیات را در اسرع وقت انجام دهیم، همچنین عملیات اجرایی این پروژه از هفته آینده شروع خواهد شد.

آراس_شکوفه پایدار

درویشعلی کریمی مدیرعامل آبفا روستایی در جلسه شورای سلامت که امروز ۱۷ دی ماه در اهواز برگزار شد اظهار کرد: علیرغم اینکه در طول سال های گذشته اعتبارات خوبی را دریافت کردیم اما عمده مشکلاتی که در آب روستایی و آب شهری وجود دارد عدم بازسازی و نوسازی تاسیسات فرسوده ای است که از عمر هر کدام از آن ها ۲۰ سال می گذرد.  موافقت نامه هایی مالی اکثر در حوزه توسعه ای در کشور بسته می‌شود اما ما توانستیم  در زمینه اصلاح ، بازسازی و نگهداری تاسیسات موافقت نامه مالی  منعقد کنیم.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی تاسیسات آب و فاضلاب خلیفه حیدر در شهرستان شوش با اعتبارات و منابع داخلی آبفا روستایی استان آغاز کردیم . علیرغم اینکه در سال جاری اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی جهت اصلاح و بازسازی تاسیسات آب و فاضلاب تخصیص داده نمی شود اما با پیگیری های مستمر توانستیم ۳ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به بازسازی خلیفه حیدر اختصاص دادیم. 

مدیرعامل آبفا روستایی به عمده مشکلات در بخش تصفیه خانه آب اشاره کرد و بیان داشت:  تمام تلاشمان این است که آب را به شکل تصفیه شده و کاملا استاندارد بدست مشترکان برسانیم اما به دلیل شکستگی های متعدد خطوط انتقال آب که عمدتا از میان اراضی کشاورزی عبور می کند در این بخش آب های هرز و آب شرب دچار تداخل می شوند که نهایتا منجر به تولید آب شرب نامناسب می شود.

کریمی با بیان اینکه با اعتباراتی که در سال جاری تخصیص داده شده است تا اوایل سال آینده این دو تاسیسات مورد بازسازی و اصلاح قرار خواهند گرفت، خاطرنشان کرد: با مشارکت سازمان آب و برق خوزستان توانستیم این عملیات را در اسرع وقت انجام دهیم، همچنین عملیات اجرایی این پروژه از هفته آینده شروع خواهد شد.

وی در پایان گفت: این امیدواری وجود دارد که مشکل عدم کیفیت آب شرب با بهره برداری از این پروژه  در شهرستان شوش حل و فصل  شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار