کد خبر: ۲۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۷ - ۱۶ دی ۱۳۹۶
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:
در بحث تولید واستفاده از ظرفیت های موجود درکشور علاوه براین باید به کیفیت محصولات تولید شده نیز اهمیت داد.
صرف توجه به کمیت منابع موجود نشانه توسعه و پیشرفت نیست

آراس: غلامحسین شافعی  رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران شنبه 16 دی ماه در مراسم افتتاح ساختمان جدید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با حضور فعالان اقتصادی و مسئولان استانی ،اظهار کرد: ساخت بنای زیبا و با امکانات یک ابزار برای رسیدن به اهداف است، مهم ساخت ساختمان های مجلل نیست مهم فعالیت هایی است که در این ساختمان قرار است انجام شود و کمک هایی که به بخش خصوصی و اقتصادی صورت می گیرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران عنوان کرد: در ایران 9 میلیون و 600 هزار هکتار زمین زیر کشت آبی وجود دارد و ارزش صادرات محصولات کشاورزی از کشور به طور متوسط سالانه 6 میلیارد و 600 میلیون دلار است.

وی گفت: این در حالی است که کشور ترکیه با پنج میلیون و 500 هزار هکتار زمین زیر کشت آبی 16.6 میلیاردلار صادرات، کره جنوبی با 753 هزار هکتار زمین زیر کشت 11.2 میلیارد دلار صادرات و مالزی با 380 هزار هکتار زمین زیر کشت 25.5 میلیارد دلار سالانه صادرات محصولات کشاورزی دارند، لذا تنها توجه به کمیت و میزان منابعی که در دست است نشانه توسعه و پیشرفت نیست، این کشورها زمین کمتری برای کشت دارند اما میزان صادرات آن ها بسیار بیشتر است.

شافعی ادامه داد: مقرر شده که 23 درصد توسعه کشت کشور در استان خوزستان انجام شود این در حالی است که وضعیت رودخانه کارون نگران کننده است.

وی گفت: وضعیت آب کارون درمقایسه با گذشته قابل مقایسه نیست و این نگرانی وجود دارد که آیا سرنوشت کارون نیز همچون زاینده رود خواهد شد.

شافعی در پایان گفت: امسال کشور با خشکسالی درگیر است اما هیچکس در این مورد صحبتی نمی کند، آیا قرار نیست تا قبل از اینکه دچار بحران جدی شویم، فکری برای برون رفت از این وضعیت شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار