کد خبر: ۲۵۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۴ - ۱۶ دی ۱۳۹۶
شهردار اهواز:
شهردار اهواز گفت: مجموعه شهرداری سعی خواهد در این تقسیم بندی وظایف انسانی و اداری خود را به نحو احسن اجرا کند.
شهردار اهواز: با توجه به بعد مسافت ، کمک رسانی به منطقه ۱۸تهران بعد از ۷۲ساعت از وقوع زلزله پیش بینی شده است/فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج): اعلام آمادگی کامل گردان های امداد بسیج در مواقع بحران

آراس_شکوفه پایدار

منصور کتانباف شهردار اهواز در جلسه ستاد بحران اظهار کرد: با توجه به معین شدن استان خوزستان برای منطقه 18 تهران  با وجود هزار کیلومتر فاصله تا تهران و با توجه به اینکه بهترین زمان کمک رسانی به زلزله زده ها ۷۲ ساعت اول وقوع آن می باشد، کمک رسانی خوزستان برای بعد از ۷۲ ساعت اولیه پیش بینی شده است و این پس از بحران است.

وی ادامه داد: مجموعه بحرانی که در شهر تهران و استان های معین قم، اصفهان و سمنان که در نزدیکی تهران است و اگر زلزله ۶/۷ رخ دهد، استان های هم جواز تهران هم دچار لرزش خواهند شد.

شهردار اهواز بیان داشت: اگر بخواهیم این برآورد را اجرایی کنیم باید  طرفیت های استان را به سمت و سویی سوق دهیم تا امکانات آن تامین شود، ساماندهی کردن امکانات نیاز به مدیریت دقیقی دارد تا به موقع به منطقه ۱۸ تهران اعزام شوند.

وی از مسئولان ذیربط خواست تا 8 قطعه زمین مورد نیاز برای ساخت سالن‌های چند منظوره مدیریت بحران را در اختیار شهرداری اهواز قرار دهند تا با برنامه ریزی‌های صورت گرفته این کار انجام شود.

شهردار اهواز در پایان گفت: مجموعه شهرداری سعی خواهد در این تقسیم بندی وظایف انسانی و اداری خود را به نحو احسن اجرا کند.

شهردار اهواز: با توجه به بعد مسافت ، کمک رسانی به منطقه ۱۸تهران بعد از ۷۲ساعت از وقوع زلزله پیش بینی شده است/فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج): اعلام آمادگی کامل گردان های امداد بسیج در مواقع بحران

اعلام آمادگی کامل گردان های امداد بسیج در مواقع بحران

سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان همچنین در این جلسه بیان کرد: در خصوص بحران زلزله، اردوگاه هایی مناسب وضعیت اضطراری بحران در مرکز استان  وجود دارد. در همه شهرستان ها این اردوگاه ها مستقر هستند که ظرف چند ساعت می توان آن ها را در وضعیت اضطرار به پا کرد.

وی اردوگاه شهید فرجوانی و اردوگاه شهید محلاتی در اهواز را از جمله این اردوگاه‌ها نام برد و بیان کرد: امکانات خوبی در این مکان‌ها وجود دارد ولی کمبودهایی نیز دارند که باید برطرف شود.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان با اشاره به آمادگی گردان های امداد نجات بسیج گفت: این گردان ها در همه شهرستان ها وجود دارد، همچنین مجموعه سپاه ظرفیت های درمانی کافی را دارد تا در مواقع بحران کمک رسانی لازم را انجام دهد.

شاهوارپور با اشاره به معین شدن استان خوزستان برای منطقه 18 تهران نیز خاطرنشان کرد: نقشه این منطقه مورد بررسی قرار گیرد و سهم هر دستگاه برای مواقع اضطراری مشخص شود.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان با بیان اینکه در این روستاها 350 خانوار ساکن هستند، اضافه کرد: تا کنون 279 کانکس با کمک مردم، ادرات و نهادها ساخته شد و برای اسکان موقت زلزله‌زدگان ارسال کردیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار