کد خبر: ۲۵۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۱۶ دی ۱۳۹۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:
کیامرث حاجی زاده: این برآوردها تنها برآورد منطقه 18 تهران است ولی ما با توجه به ظرفیت خوزستان و نقایص و بر حسب میزان توان‌مان نیرو و تجهیزات می‌فرستیم
آراس_شکوفه پایدار

جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان خوزستان پیش از ظهر امروز  ۱۶ دی ۹۶ با حضور کلیه اعضای ستاد بحران، فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان با موضوع  زلزله احتمالی منطقه ۱۸ تهران در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد.

کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان اینکه استان خوزستان به عنوان معین منطقه ۱۸ تهران جهت کمک در زمان وقوع بحران‌های احتمالی از جمله زلزله تهران انتخاب شده است، اظهار کرد: هماهنگی های لازم  با ایجاد کمیته ۱۲ نفری تشکیل داده شد، همچنین نیازهای منطقه 18 برای اعزام تجهیزات و نیرو از خوزستان به تهران در صورت بروز بلایای طبیعی برآورد شده است. این برآوردها تنها برآورد منطقه 18 تهران است ولی ما با توجه به ظرفیت خوزستان و نقایص و بر حسب میزان توان‌مان نیرو و تجهیزات می‌فرستیم. 

وی با اشاره به اینکه هفته آینده با مسئولین بازدیدی از منطقه ۱۸ تهران خواهیم داشت تا از نزدیک نیازمندی های این منطقه مورد بررسی قرار گیرد، گفت: بر اساس نیازمندی های منطقه ۱۸ امکانات استان اعلام خواهد شد و وظایف دستگاه های استان و سهم هر دستگاه مشخص و به تهران اعلام خواهد شد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به ۴ روستای میراحمد در ایذه، بچگان در مسجدسلیمان، سبزوار و آبید مازو در بخش الوار گرمسیری اندیمشک که با توجه به زمین لرزه های متعدد در استان در خطر رانش زمین هستند، گفت: ما اساس کار خود را در ستاد مدیریت بحران بر مبنای پیش بینی و پیشگیری قرار داده ایم، کارهای اصلی در کمیسیون زیربنایی انجام شده است و به دستور استاندار تصویب شده است. سازمان برنامه و بودجه استان موظف به تامین اعتبارات لازم شده است تا هر چه سریعتر زمینه جابجایی این ۴ روستا فراهم شود.

وی با اشاره به ایجاد سالن‌های چند منظوره مدیریت بحران ، بیان کرد: این سالن ها به دستور استاندار فرمانداران شهرستان های استان خوزستان موظف به برگرداندن این سالن ها به مدیریت بحران هستند. 

حاجی زاده تصریح کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر ، کم بارشی و کم شدن آورد سدهای استان و مصرف بهینه در زمینه آب شرب، آب و برق استان خوزستان آمادگی لازم را از این جهت دارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار