کد خبر: ۲۵۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۳ - ۱۳ دی ۱۳۹۶
استاندار خوزستان در جلسه بررسی تفاهم نامه های سرمایه گذاری لهستان در خوزستان :
مدیران دستگاه های اجرایی در امر اجرای تفاهم نامه ها برنامه ریزی و جدیت کنند .
مسئولان احتیاط های غیرلازم را از سر راه جذب سرمایه گذار بردارند / خوزستان در اجرای مصوبه پانزدهم فروردین سال جاری در خصوص معضلات استان گام های موثری برداشته است

به گزارش آراس: استاندار خوزستان در جلسه بررسی تفاهم نامه های سرمایه گذاری لهستانی ها در خوزستان با اشاره به پیگیری های مصوبات دولت در پانزدهم فروردین ماه سال جاری در خصوص مسائل ریزگردها و معضلات زیستی و زیرساختی های آب ، فاضلاب و برق گفت: در این خصوص استان خوزستان از سایر استان های دیگر در حوزه جذب اعتبارات مصوب دولت پیشتاز است. 

غلامرضا شریعتی با اشاره به سفر سال گذشته هیات استانی به لهستان گفت : در بحث جذب سرمایه گذار لهستانی در ساماندهی پسماند اقدامات خوبی صورت گرفته است . باید برای ایجاد تفاهم نامه ها مصوبات سفر لهستان کارگروه های تخصصی ایجاد شود .

استاندار خوزستان گفت : مدیران دستگاه های اجرایی در امر اجرای تفاهم نامه ها برنامه ریزی و جدیت کنند . در خوزستان تا اقدامی بخواهد در حوزه سرمایه گذاری  انجام بگیرد از هفتاد خان  رستم عبور کرد .‌مسولان باید احتیاط های بی مورد  که در سر راه سرمایه گذاری قرار میدهند را کنار بگذارند .

استاندار خوزستان گفت : پروژه تصفیه خانه شرق اهواز با پیگیرهای ویژه و رفع موانع با سرعت خوبی در حال اجراست . باید اختیارات لازم جهت جذب سرمایه گذاری به استاندار تفویض شود .

 شریعتی با اشاره به اعتبارات عمرانی خوزستان گفت: پیشنهاد می کنم که برای اتمام پروژه های عمرانی و رفع کمبود اعتبارات مالی، اختیارات مسبوط الیدی در جهت تخصیص اعتبارات به استاندار تفویض شود. در شرایط فعلی سازمان آب و برق خوزستان برای اجرای پروژه هشتصد میلیون تومان به بالا باید از شورای اقتصاد مصوبه داشته باشد .میتوان برای راه اندازی و عدم توقف پروژه های عمرانی فایناسور خارجی و داخلی جذب کرد . پرداخت مطالبات آن را سالانه دولت تضمین کند.

 استاندار خوزستان تصریح کرد : در قانون بودجه سال جاری ، شهرداری ها می توانند تا سقف پنج هزار میلیارد تومان جهت اجرای پروژه های خود اوراق مشارکت جذب کند.پنجاه درصد بهره آن را نیز دولت می پردازد . در سال آینده ،اوراق مشارکت به هشت هزار میلیارد تومان رسیده است.

 شریعتی گفت : شهرداری مشهد از روش های مختلف به جذب اعتبارات می پردازد . باید در این زمینه کارگروه جذب فایناسور و اوراق مشارکت برای تسریع در روند اجرای پروژه هاس عمرانی شهرداری های استان تشکیل شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار