کد خبر: ۲۵۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۱۳ دی ۱۳۹۶
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از مرگ زن مسن در حادثه آتش سوزی یک واحد مسکونی در "کوی ملت" اهواز خبر داد.
مرگ زن معلول در حادثه آتش سوزی واحد مسکونی در

محمود روزبهانی اظهار کرد: این حادثه که بامداد امروز (13 دی ماه) در یک واحد مسکونی در طبقه پنجم ساختمانی پنج طبقه در خیابان بیست متری مقیمی زاده در کوی ملت اهواز رخ داد، ساعت 2:29 به سامانه 125 آتش نشانی اطلاع رسانی شد و آتش نشانان دو دقیقه بعد در ساعت 2:31 در محل حادثه حاضر بودند. 

وی با اشاره به جزئیات وقوع این حادثه بیان کرد: با وقوع آتش سوزی، مرد مسن صاحبخانه با فریاد تقاضای کمک می کند که پس از اطلاع رسانی به سازمان آتش نشانی، همکاران ما به سرعت از نزدیکترین ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. پس از اینکه پیرمرد صاحبخانه توسط آتش نشانان از بالکن واحد مسکونی که هنوز در آتش می سوخت، به بیرون منتقل شد، اعلام کرد که همسر مسن وی در خانه و میان آتش است. 

روزبهانی با بیان اینکه این زوج حدود 60 ساله و مرد مسن دچار مشکل شنوایی و همسر وی معلول بوده است، افزود: این حادثه مدت زیادی پیش از اطلاع به سازمان آتش نشانی آغاز شده بود و آتش سوزی مدت طولانی ادامه داشته است ولی زوج مسن به دلیل مشکلات شنوایی و جسمانی دیر متوجه حادثه شده اند.

وی گفت: بنا بر اظهارات مرد مسن، وی تلاش کرده که همسر خود را نیز از ساختمان به درون بالکن منتقل کند ولی به دلیل وسعت آتش سوزی موفق نشده و خود به بالکن رفته و با فریاد همسایه ها را خبر کرده است. همچنین همسایه واحد کناری در این مدت با شیلنگ از بالکن مجاور به مرد مسن آب می پاشیده است. 

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه داد: متاسفانه در این حادثه زن مسن جان خود را بر اثر شدت سوختگی از دست داد. 

وی گفت: همکاران ما پس از مهار آتش، با بررسی محل حادثه متوجه می شوند که برق این واحد مسکونی حادثه دیده از مدتی قبل قطع بوده و زوج مسن از "شمع" برای روشن کردن خانه استفاده می کردند. 

روزبهانی با بیان اینکه علت حادثه در دست بررسی است، اظهار کرد: وسعت و گستردگی آتش بسیار زیاد بوده و نشان می دهد که مدت حادثه نیز طولانی بوده است. 

وی افزود: در این عملیات هشت دستگاه خودروی آتش نشانی از جمله خودروی نجات، تشک نجات و خودروی نردبان و 21 آتش نشان حضور داشتند. 

منبع:ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار