کد خبر: ۲۵۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۰۹ دی ۱۳۹۶
اکبر ظریفی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با آراس:
اگرچه مردم دچار مشکلات معیشتی فراوانی هستند اما مردم می دانند نباید اینگونه مشکلات مبنایی برای تحرکات اینچنینی قرار دهند.

ظریفی :تحریکات محافل در پس تجمعات اخیر وجود دارد که قطعا نتیجه دلخواسته ای برای مسببین آن در بر نخواهد داشت

آراس - شکوفه پایدار

دکتر ظریفی فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو انجمن اسلامی معلمان بر این عقیده است که این تحرکات در شهرهای مختلف نمی تواند بدون ایجاد انگیزه های سوری و فرمایشی عده ای اتفاق بیافتد، تحریکات محافل در پس این ماجرا وجود دارد که قطعا نتیجه دلخواسته ای برای این گروها در بر نخواهد داشت. 

دکتر اکبر ظریفی استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با خبرنگار آراس با اشاره به تجمعات اخیر که در مشهد و دیگر شهرهای کشور رخ‌داده است،‌ این تجمعات را به دلیل تحریکات گروهایی در پی این ماجرا دانست و گفت: اعتراضات عمومی در زمانی موجب حرکت و انفعال می شود که پایه مهمی از نارضایتی بخش اکثریت مردم رسیده باشد، مشکلات اقتصادی وجود دارد اما به دلیل آنکه اکثر مردم در جریان دلایل مشکلات اقتصادی هستند مبنای نارضایتی منجر به حرکت نمی شود، این تحرکات در شهرهای مختلف نمی تواند بدون ایجاد انگیزه های سوری و فرمایشی عده ای اتفاق بیافتد، تحریکات محافل در پس این ماجرا وجود دارد که قطعا نتیجه دلخواسته ای برای این گروها در بر نخواهد داشت. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه منشا معضلات اقتصادی ریشه دار می باشد و در دوره های قبل هم منجر به ایجاد مشکلاتی شده بود به همین علت نمی توان عامل اصلی برای این تحرکات مردمی را مشکلات اقتضادی برشماریم، اگرچه مردم دچار مشکلات معیشتی فراوانی هستند اما مردم می دانند نباید اینگونه مشکلات مبنایی برای تحرکات اینچنینی قرار دهند. 

این فعال سیاسی اصلاح طلب، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر هم برخی از مخالفان دولت و مدعیان دروغین کمک به مردم سعی کردند تا از این آب گل‌آلود برای خود ماهی بگیرند و به‌ نوعی اعلام کنند که عملکرد روحانی برای عبور از بحران اقتصادی راه گشا نبوده است و مردم نیز اکنون در مخالفت با او دست به اعتراض زده‌اند، اما دلیل این اعتراضات مسائل اقتصادی نبوده است.

این استاد دانشگاه در پاسخ به این سوال که آیا رییس جمهور  وعده‌های انتخاباتی خود را فراموش کرده است یا خیر، بیان داشت: روحانی ملزم است به وعده های انتخاباتی خود که بر اساس آن رای مردم را کسب کرده عمل کند. رای مردمی که بر اساس ساختارهای اندیشه های سیاسی رای می دهند متعاقب آن منتظر هستند تا ببینند خواسته هایشان تا چه اندازه محقق شده است  و این مبنای حرکت بعدی شان قرار می گیرد.

ظریفی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر نمی توانیم تحلیل درستی  در خصوص عدم پایبندی روحانی به وعده های انتخاباتی اش داشته باشیم، تصریح کرد:  روحانی در اجرای  وعده های انتخاباتی  خود با مشکلاتی مواجه است، بسیار زود است که  قضاوت کنیم که روحانی به تعهدات خود پایبند بوده است یا خیر .  مطالباتی که دوسال پیش مطرح شده است ممکن است امروز با توجه به شرایط موجود مسیر های آن تغییر کرده باشد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار