کد خبر: ۲۴۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۵ - ۱۴ آذر ۱۳۹۶
استاندار خوزستان در جشن بزرگ ربیع تجلی ولایتمداری بختیاری:
ین هیئت مجموعه ای مملو از خیر، برکت و سنت حسنه ای است که به لطف قوم شریف و ولایت مدار بختیاری در جهت گسترش فرهنگ اسلامی و دینی تشکیل شده است.
آراس - سارا محسنی 

دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با حضور در جشن بزرگ ربیع، تجلی ولایتمداری بختیاری (هئیت شهید بهنام محمدی)، با تاکید بر الگو برداری از آموزه های دینی و راه و روش ائمه و پیامبر اسلام (ص)، در جهت توسعه و ترقی روز افزون  کشور به ویژه استان خوزستان که مهد تمدن ملی و دروازه ی ورود تشیع است، اظها رکرد: باید در کنار یکدیگر گذشت داشته و نقش حمایت کننده ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم تا باعث تقویت و توسعه اخلاق در کشورشویم، همچنین از گسترش اخلاق که یکی از اهداف مهم پیامبر اسلام (ص) بود غافل نمانیم.

استاندار خوزستان با اشاره به هیئت شهید بهنام محمدی که روز به روز نقش و جایگاه معنوی خاصی پیدا می کند و منشا گسترش و اشاعه فرهنگ اسلامی و دینی شده است، افزود: این هیئت مجموعه ای از بزرگان، با هدایت و رهبری حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا بنام هیئت شهید بهنام محمدی شکل گرفته است. مجموعه ای مملو از خیر، برکت و سنت حسنه ای است که به لطف قوم شریف و ولایت مدار بختیاری در جهت گسترش فرهنگ اسلامی و دینی تشکیل شده است.

وی، تاکید کرد: اقدامات موثر مجموعه هیئت شهید بهنام محمدی الگوبرداری از راه ائمه و زنده نگه داشتن یاد آن ها بوده ،امید است شاهد تداوم این مسیر و استمرار آن باشیم. قوم شریف بختیاری برای ایجاد یکپارچگی و اتحاد در نظام مقدس جمهوری اسلامی هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادند و از جان و مال خود گذشتند که در کارنامه زرین قوم بختیاری ثبت و ضبط شده است .

شریعتی در ادامه، اظهار کرد: اگر چه همه ی قوم های ایران در کنار هم با همدلی و همراهی دفاع مقدس جمهوری اسلامی را اداره کردند اما فرماندهی آن به دست یکی از فرماندهان رشید و شجاع از قوم  بختیاری بود که با سربلندی و افتخار به نحوی مناسب آن را به پایان رساندند  و دست دشمن به یک وجب از خاک کشور عزیزمان نرسید.

نماینده عالی دولت در استان با اعلام اینکه دولت تدبیر و امید نسبت به تعهدات خود در تمام استان ها، به ویژه استان خوزستان، پایبند است، تصریح کرد: دولت برای رفع محرومیت ها که خواسته  بحق مردم است از هیچ کوششی فروگذار نکرده است و بر توسعه ی مناطق مختلف کشور چشم پوشی نداشته است. درعین حال مناطقی که همراه و همسو با  سیاست های دولت بوده اند باید امور اجرایی دولت را در دست بگیرند تا از عدم عدالت و نقض انصاف جلوگیری بعمل آید.
 
استاندار خوزستان با بیان اینکه مجدانه پیگیر تعهدات خود در خصوص رفع برخی مشکلات شهرستان مسجدسلیمان که مطابق با خواسته های بحق مردم این شهرستان است، خاطر نشان کرد: شهرستان مسجدسلیمان در هفته آینده میزبان معاون اول رییس جمهور است، افتتاح کارخانه آلومینیوم و دستور آغاز عملیات فاز دوم این کارخانه، بازدید از پروژه پتروشیمی منطقه زیلایی، آغاز عملیات اجرایی فاز اول پتروپالایش، از جمله اقدامات مطرح شده با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور است.

وی، همچنین افزود: با حضور معاون اول رییس جمهور به بررسی مسائل ومشکلات این شهرستان می پردازیم و در حد توان و بضاعت به رفع آن ها پرداخته خواهد شد، همچنین پیگیر مجدانه طرح آبرسانی شمال استان خوزستان هستیم و معضل فاضلاب که از اصلی ترین گلایه های شهروندان شهرستان مسجدسلیمان بود در دستور کار قرار خواهد گرفت. بالغ بر 170 میلیارد تومان در خصوص حوزه ی فاضلاب استان خوزستان اخذ شده است که  110 میلیارد تومان برای شهرستان ها و 60 میلیارد برای شهر اهواز است.

دکتر شریعتی  پروژه اصلی ، اساسی و مهم  استان خوزستان را افتتاح خط راه آهن اهواز به ایذه، شهرکرد و اصفهان دانست و اظهار داشت: قرار است موافقت شود که این پروژه از طریق فاینانس انجام بگیرد ، این خط راه آهن هم گردشگری و هم مخصوص بار است، چرا که یکی از توجیه ترین راه آهن خاورمیانه می باشد. اصرار و تاکید ما بر انجام هر چه سریعتر این مهم در استان خوزستان برای توسعه و ترقی هرچه بیشتر است.
zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

zzzz

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار