کد خبر: ۲۴۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۱۳ آذر ۱۳۹۶
فضاها، پیاده‌روها و معابر شهر اهواز به هیچ وجه برای استفاده افراد دارای معلولیت مناسب نیست.
اهواز، شهری که برای معلولان مناسب نیست

سیدمحسن موسوی‌زاده در خصوص وضعیت رفاهی معلولان برای تردد و استفاده از فضاهای شهری در اهواز اظهار کرد: متاسفانه نه خیابان‌ها و نه معابر و نه پیاده‌روها و نه حتی پل‌های عابر پیاده برای استفاده افراد دارای معلولیت مناسب نیستند. 
  
وی ادامه داد: خیابان‌های اهواز آنقدر سکوی کوتاه و بلند دارند که حتی افراد عادی و سالم هم برای تردد در آنها دچار مشکل می‌شوند، چه برسد به افراد دارای معلولیت. 
  
این عضو شورای اسلامی شهر اهواز تصریح کرد: تقریبا هیچکدام از پل‌های عابر پیاده اهواز برای استفاده افراد دارای معلولیت به هیچ وجه مناسب نیستند. همچنین ساختمان‌های اکثر ادارات و دستگاه‌های اهواز که عموما ارباب‌رجوع بیشتری دارند، برای تردد و مراجعه راحت معلولان مناسب‌سازی نشده‌اند و قطعا باید ترتیبی اتخاذ شود که افراد معلول نیز مانند سایر شهروندان به راحتی به این ادارات مراجعه کنند و نیاز به کمک همراه نداشته باشند. 
  
موسوی‌زاده با اشاره به کم‌توجهی ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان اهواز به حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت عنوان کرد: انصافا مردم به افراد دارای معلولیت احترام می‌گذارند و آنها را تکریم می‌کنند اما دستگاه‌های خدمات‌رسان و ادارات و سازمان‌های ما آن طور که باید و شاید باید به معلولان خدمات نمی‌دهند و حقوق شهروندی آنها را پاس نمی‌دارند. 
  
وی با اشاره به عملکرد ادوار پیشین شهرداری اهواز در خصوص ارائه خدمات به معلولان و مناسب‌سازی فضای شهری برای تردد افراد دارای معلولیت اشاره و بیان کرد: نمی‌توان اقدامات اداور گذشته شورا و شهرداری اهواز را در این زمینه زیر سوال برد و نادیده گرفت اما اقدامات و کارها آنچنان نمودی نداشته است که بتوان از آنها نام برد. 
  
این عضو شورای شهر اهواز با تأکید بر لزوم مناسب‌سازی فضای شهری و به ویژه معابر و پیاده‌روها برای تردد معلولان در اهواز گفت: قطعا این موضوع در برنامه کاری آقای کتانباف نیز قرار دارد اما باید توجه کرد که مسائل و مشکلات شهر بسیار زیاد است و حل تمامی آنها زمان می‌برد.

منبع:ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار