کد خبر: ۲۴۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۲ - ۱۱ آذر ۱۳۹۶
در جلسه ی شورای برنامه ریزی استان خوزستان مطرح شد:
کمبود اشتغال برای خوزستان با آمار تکان دهنده ای مواجه است، اکثر جوانان خوزستان یا بیکار و یا شبه بیکار هستند، این معضل از ریزگردهاهم خطرناک تر است.
آراس- سارا محسنی

 حجت الاسلام و المسلمین مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان پیش از ظهر امروز در جلسه ی شورای برنامه ریزی استان، با تاکید بر نگاه ویژه به بحث اشتغال در استان خوزستان، اظهار کرد: زحمات بسیاری در کلیه حوزه ها اعم از استان و شهرستان ها کشیده شده است و مشکلات و موانع در حال بررسی و رفع هستند، اما بدانیم اگر موضوع مهم اشتغال در اولویت قرار نگیرد کلیه امور و زحمات مثمر ثمر نخواهند بود.

وی با اعلام اینکه کمبود اشتغال در استان خوزستان یک بحران جدی و اساسی است،افزود: این امرباعث مهاجرت نیمی از مردم خوزستان به ویژه شهرستان شادگان شده است، به طوری که از سال 90 تا 91 بیش از 20 هزار از مردم این استان به دلیل مایوس شدن از بحث اشتغال مهاجرت کردند و عده ی کثیری درحال مهاجرت هستند.


ناصری نژاد با تاکید بر اندیشیدن تدابیر مهم و اساسی درجهت رفع معضل بیکاری در خوزستان، عنوان کرد: می بایست فرصت های موجود و کارهای ملی که در سطح کشور در حال انجام شدن است به خوزستان واگذار شود، اکنون بر اساس برنامه ششم کلیه دستگاه ها و وزاتخانه ها ملزم به استخدام نیروهای بومی هستند.


نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، اذعان داشت: کمبود اشتغال برای خوزستان با آمار تکان دهنده ای مواجه است، اکثر جوانان خوزستان یا بیکار و یا شبه بیکار هستند، این معضل از ریزگردهاهم خطرناک تر است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار