کد خبر: ۲۴۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۰۸ آذر ۱۳۹۶
عضو شورای شهر اهواز در گفت و گو با آراس:
برخی از ساکنان کوی منبع آب تمایل به نقل مکان در شهر رامین را ندارند و برخی که نقل مکان کرده اند در حال آماده سازی منزلشان هستند
هادی قنوات: مقدمات لازم برای انتقال منازل پرخطر در منبع آب به شهرجدید رامین فراهم شده است /مشکلات جابجایی منازل پرخطر به شیرین شهر و رامین را پیگیری می کنم


آراس_ سارا محسنی

محمد هادی قنوات عضو شورای شهر اهواز در گفت و گو با آراس در رابطه با  آخرین وضعیت منازل مسکونی کوی منبع آب اهواز، گفت:  تا کنون بالغ بر 40 منزل مسکونی در کوی منبع آب تخریب شده و بیش از 5 خانوار به شهر رامین منتقل شده اند.

وی افزود: می بایست آن دسته از خانوار های کوی منبع آب اهواز که لازم است به شهر رامین نقل مکان کنند، به شرکت شهر رامین مراجعه کنند و تعهد بانکی در خصوص پرداخت اقساط منازل را بدهند تا منزل در مورد نظر را دریافت کنند.

هادی قنوات با اعلام اینکه شهر رامین برای سکونت مشکلی ندارد و امکانات لازم در اختیارشان قرار داده شده است،عنوان کرد: برخی از ساکنان کوی منبع آب تمایل به نقل مکان در شهر رامین را ندارند و برخی که نقل مکان کرده اند در حال آماده سازی منزلشان هستند، اعضای شورای شهر اهواز به طور جد پیگیر این مسئله هستند تا در صورت وجود موانع و یا مشکلاتی در منازل مورد نظر، بررسی های لازم انجام شود.

این عضو شورای شهر به احداث 836 منزل مسکونی در منطقه کوی مهدیس اهواز که بخشنامه آن از سوی دولت برای سکونگاه های غیر رسمی صادر شده بود، اشاره کرد و تاکید کرد: زمین لازم برای این تعداد از منازل در اختیار قرار گرفته شده است و عوامل پی ریزی آن ها نیز انجام شده ، اما اکنون این پروژه  رها شده و اگر سازمان مسکن و شهرسازی همکاری کند و پیمانکار پای کار بیاید، منازل ایمن در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
 
وی به نتایج موثر و مطلوب برنامه پنج ساله جی آی اس  شهرداری اهواز اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کلیات برنامه با حضور اعضا شورا مطرح شده است و بخش جزییات که از اهمیت خاصی برخوردار است در جلسه آتی شورا با شهرداری مطرح خواهد شد. برنامه جی آی اس بستر لازم برای کلیه کارهای مربوط به شهرداری است و در واقع نیاز اصلی شهرداری به این برنامه است.

هادی قنوات در ادامه ، گفت: در حوزه املاک و پروژه های شهرسازی برنامه جی آی اس یک نیاز اساسی است، چرا که وجود اطلاعات کافی در وصول عوارض و کاهش تخلفات بسیار موثر است، این برنامه باعث صیانت می شود و ما به دنبال پیشرفت پروژه به صورت هدفمند هستیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار