کد خبر: ۲۴۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۰۸ آذر ۱۳۹۶
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه بیش از نیمی از اقلیم خوزستان روی گسل‌های زلزله قرار دارد، بر لزوم آمادگی دستگاه‌های ذی‌ربط جهت مقابله با بلایای طبیعی تاکید کرد.
بیش از نیمی از اقلیم خوزستان روی گسل قرار دارد

آراس: کیامرث حاجی‌زاده در حاشیه برگزاری نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس که امروز (هشتم آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها جهت برگزاری این مانور تلاش کرده‌اند که در رأس آن‌ها سازمان دانش‌آموزی، اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان، جمعیت هلال احمر، اورژانس 115 و فوریت‌های پزشکی و ... قرار دارند. همچنین از اصحاب رسانه که همیشه و در همه بحران‌ها در آگاهی‌رسانی یار و یاور ما بوده‌اند، تشکر می‌کنیم. 
  
وی با بیان اینکه مانور سراسری زلزله به صورت همزمان در سراسر استان خوزستان برگزار شده است، افزود: برگزاری این مانور به دو دلیل اهمیت دارد؛ نخست اینکه قشر دانش‌آموزی از اهمیت خاصی برخوردار است و مدارس محل تجمع جمع زیادی از هموطنان ما است که اگر در این حوزه به بحث ایمنی برای پیشگیری و همچنین آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی توجه نشود با تلفات زیادی مواجه خواهیم شد. 
  
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: همچنین به دلیل اینکه دانش‌آموزان قشر جوان و آینده‌ساز مملکت هستند از لحاظ کیفیتی در رتبه نخست قرار دارند، بنابراین مقاوم‌سازی، بازسازی و در نهایت آمادگی در مدارس برای مقابله با زلزله اهمیتی بسزایی دارد. 
  
حاجی‌زاده عنوان کرد: بیش از نیمی از اقلیم خوزستان روی گسل‌های زلزله‌خیز قرار دارد و مرتبا شاهد وقوع زمین‌لرزه‌هایی در سطح استان هستیم بنابراین زلزله یکی از چهار بحران اصلی خوزستان است که همین امر لزوم آمادگی همه دستگاه ذی‌‌ربط را واجب‌تر می‌کند. 
  
وی با اشاره به زلزله کرمانشاه تصریح کرد: مردم، مسئولین و نیروهای امدادی خوزستان در زلزله کرمانشاه مدال افتخارآفرین دیگری نصیب خود کردند و در رأس استان‌های خدمات‌رسان قرار گرفتند و در حال حاضر ادامه مسیر در پل سر ذهاب در دست نیروهای هلال احمر خوزستان است. 

منبع:ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار