کد خبر: ۲۴۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸ - ۰۷ آذر ۱۳۹۶
معاون اجرایی موسسه جهادنصر در گفتگو با آراس خبر داد:
علاقه بند افزود: در سفری که وزیر نیرو در ماه گذشته به خوزستان داشت این بحث مورد تاکید استاندار و نمایندگان مجلس قرار گرفت
موافقت معاون اول رییس جمهور با اجرای فاز دوم طرح 550هزار هکتاری/ با اجرای کامل طرح 550هزار هکتاری حدود 9/5 میلیون تن به محصولات کشاورزی استان افزوده خواهد شد

آراس_شکوفه پایدار

حسن علاقه بند معاون اجرایی موسسه جهادنصر در گفتگو با خبرنگار آراس در خصوص تخصیص آب مورد نیاز از سوی وزارت نیرو برای اجرای فاز دوم طرح 550هزار هکتاری، بیان کرد: تا کنون از سوی این وزارتخانه بحث تخصیص آب مورد نیاز فاز دوم طرح 550هزار هکتاری عملیاتی نشده است. 

علاقه بند در حاشیه بازدید از پروژه آبیاری زهکشی شلمچه 2، افزود: در سفری که وزیر نیرو در ماه گذشته به خوزستان داشت این بحث مورد تاکید استاندار و نمایندگان مجلس قرار گرفت . در این سفر دکتر اردکانیان وعده داد که با نگاه مثبتی به این مسئله می پردازد ولی تاکنون این موضوع اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور که با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور و دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد بر تخصیص آب و اجرای فاز دوم طرح 550هزار هکتاری تاکید داشتند.

معاون اجرایی موسسه جهاد نصر، گفت: اجرای فاز دوم طرح 550هزار هکتاری در وزارت جهاد کشاورزی مطرح و مورد موافقت وزیر قرار گرفته است. اجرای این طرح منوط به تخصیص آب مورد نیاز از سوی وزارت نیرو است.

وی عنوان کرد: فاز دوم طرح 550هزار هکتاری به 3/5 میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.

معاون اجرایی موسسه جهاد نصر با اشاره به میزان افزایش محصولات کشاورزی پس از پایان فاز اول طرح 550 هزار هکتاری، اظهار داشت:  کل طرح 550 هزار هکتاری تا به امروز 50درصد پیشرفت داشته است، در این طرح عملیات آبشویی، تسطیح اراضی، آموزش و ایجاد صنایع تبدیلی دیده شده است.

علاقه بند، خاطرنشان کرد: با اجرای کامل طرح 550هزار هکتاری حدود 9/5 میلیون تن به محصولات کشاورزی استان افزوده خواهد شد. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار