کد خبر: ۲۴۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۵ - ۰۷ آذر ۱۳۹۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان، عنوان کرد: ادارات و نهادهای استان فقط منتظر رایزنی های استاندار برای جذب اعتبارات از مرکز نباشند. مدیران کل باید نهایت سعی و تلاش خود را برای جذب اعتبارات لازم از وزارتخانه متبوع خود به عمل آوردند.
استانداری خوزستان پاسخگوی ناکارآمدی و بی تدبیری برخی از مدیران دستگاه های اجرایی استان نخواهد بود

آراس_شکوفه پایدار

نشست خبری مدیرکل مدیریت بحران استانداری  و مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با موضوع برگزاری نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس خوزستان، پیش از ظهر امروز 8 آذر 96 در محل سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استانداری برگزار شد.

کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در این نشست با اشاره به برگزاری نوزدهمین مانور زلزله اظهار داشت: فردا نوزدهمین مانور زلزله در استان خوزستان همزمان با سراسر کشور  و به صورت نمادین در هنرستان دخترانه خدیجه (س) واقع در منطقه سه اهواز برگزار می شود.

حاجی زاده  به حادثه زلزله کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: استان خوزستان جزو استان‌های برتر در زمینه کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه خوزستان استانی است که از بحران های متعدد رنج می برد و 4 بحران ریزگرد، آتش سوزی، زلزله و سیلاب را در خود دارد، اذعان داشت: استانی  با پهنه جغرافیایی وسیع با تنوع آب و هوایی و مشکلات اقلیمی و همچنین افزایش بی سابقه دما درکشور (که در 4دهه اخیر بی سابقه بوده است،) وضعیت زیرساختی نامناسب، جمعیت استان و تعداد وسیع شهرها و روستاها و صنایع بزرگ در این استان می طلبد که همیشه  آماده مقابله با بحران باشیم.

وی با بیان اینکه استان خوزستان قلب تپنده کشور است و از این جهت مسئولین استان باید نگاه ویژه به استان داشته باشند ، تصریح کرد: اگر چنین زلزله ای که در کرمانشاه رخ داد در خوزستان به وجود بیاید تا چه اندازه آمادگی لازم را داریم؟ آمادگی دستگاه های اجرایی باید در شان و منزلت استان خوزستان باشد.

حاجی زاده با اعلام اینکه همه دستگاه های اجرایی باید سالن چندمنظوره مدیریت بحران داشته باشند، گفت: همه مسائل این استان با مسائل بحرانی گره خورده است، دستگاه های اجرایی استان باید  ناوگان امدادی خود را  بروز کنند.

وی افزود: عدم تجهیز تصفیه خانه های آب اهواز به ژانرتور برق تا سال گذشته یک سوء تدبیر بود. این نه حادثه طبیعی است و نه قضاو قدر است، یک غفلت و سوءتدبیر است. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان، عنوان کرد: ادارات و نهادهای استان فقط منتظر رایزنی های استاندار برای جذب اعتبارات از مرکز نباشند. مدیران کل باید نهایت سعی و تلاش خود را برای جذب اعتبارات لازم از وزارتخانه متبوع خود به عمل آوردند. 

حاجی زاده تاکید کرد: استانداری خوزستان پاسخگوی ناکارآمدی و بی تدبیری برخی از مدیران دستگاه های اجرایی استان نخواهد بود. 

وی با انتقاد از کسانی که همیشه بر طبل اینکه دولت برای مردم چه کرده است می کوبند بگویند خودشان در زمان  تصدی برای مردم چه کاری انجام داده اند؟معضل ریزگردها مربوط به سال های گذشته است، ریزگردها نتیجه سوء مدیریت ها و سوءتدبیرهاست. برخی از افراد  بدنبال قومیت گرایی اغراض سیاسی و شخصی هستند، آقایان مسئول در دولت نهم و دهم چه اقدامی در حوزه مقابله با ریزگردها انجام داده اند؟

حاجی زاده  با انتقاد شدید از برخی از رفتارهای مغرضانه و مخرب در استان  تصریح کرد: هر زمانی استاندار بومی در راس مدیریت عالی استان قرار گرفته است مورد آماج تخریب ها و طومار نویسی ها و کمپین ها قرار گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان اینکه خوزستان بر روی گسل زلزله است، گفت: چندی پیش نیز سالند دزفول با زلزله‌ای حدود 4 ریشتر لرزید بنابراین به آموزش در این زمینه به ویژه در مدارس اقدام شود.

حاجی زاده با تاکید بر مقاوم سازی مدارس یادآور شد:مدارس محل تجمع افراد زیادی است، خیرین و دولت در این زمینه کمک کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در بخشی دیگر از سخنان خود درباره گرد و خاک اخیر در اهواز که برای آن روز بارش باران از سوی هواشناسی پیش‌بینی شده بود، یادآور شد: ابزار سنجش ستاد مدیریت بحران سازمان محیط زیست و هواشناسی است هواشناسی باید پدیده‌ها را پیش‌بینی کند و اطلاع دهد که البته گاهی نیز بالا و پایین تشخیص می‌دهد. 

حاجی‌زاده همچنین درخصوص رابطه مستقیم استخراج نفت و وقوع زلزله بیان کرد: در مناطق زاگرس گسل زلزله وجود دارد و اکثر مناطق استخراج نفت نیز در این محدوده قرار دارند و با استخراج نفت و تغییرات درون زمینی وقوع زلزله نیز بیشتر می‌شود. در مسجد سلیمان به دلیل استخراج نفت و گاز چندین خانه تخریب شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار