کد خبر: ۲۴۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - ۰۷ آذر ۱۳۹۶
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان:
مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان با بیان اینکه ۳۰درصد از مدارس استان خوزستان در معرض تخریب قرار دارند، یادآور شد: این در حالی است که هیچگونه اعتباری برای تعمیر و بازسازی این مدارس وجود ندارد. باید به این مسئله به صورت جدی پرداخته شود.
علت عقب ماندگی خوزستان در حوزه آموزش و پرورش عدم عزم ملی و نگاه ویژه در مرکز است /۳۰درصد مدارس استان تخریبی هستند /آموزش و پرورش خوزستان توان تهیه ماسک برای دانش آموزان را ندارد /سال تحصیلی در استان ، ۲۰روز کمتر از سال تحصیلی در سایر استان هاست

آراس_شکوفه پایدار

نشست خبری مدیرکل مدیریت بحران استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با موضوع برگزاری نوزدهمین مانور سراسری زلزله وایمنی مدارس خوزستان،  پیش از ظهر امروز 8 آذر 96 در محل سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استانداری برگزار شد.

 محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و‌پرورش استان خوزستان در این نشست با اعلام اینکه استان خوزستان در خصوص پدیده های طبیعی همواره دچار آسیب بوده است، بیان کرد: ایران سرزمین حادثه خیزی به ویژه در بحث زلزله است و گاها دولت ها در طول تاریخ ناچار شدند مرکز پایتخت را جابجا کنند.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان با بیان اینکه ۳۰درصد از مدارس استان خوزستان در معرض تخریب قرار دارند، یادآور شد: این در حالی است که هیچگونه اعتباری برای تعمیر و بازسازی این مدارس وجود ندارد. باید به این مسئله به صورت جدی پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در موضوع فرهنگ سازی به صورت جدی ورود کرده است، ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته یکی از اقدامات در حوزه معاونت پرورشی سازمان دانش آموزی آموزش همکاران ما بوده است. آموزش های ضمن خدمت در بحث زلزله  به خوبی دنبال شده است اما باید گفت در این زمینه منابع مالی کافی را در اختیار نداریم.

تقی زاده عنوان کرد: در استان خوزستان یک میلیون دانش آموز وجود دارد اگر آن ها را به صورت کارشناسی در رابطه با حوادث مختلف تحت پوشش قرار دهیم بسیاری از مشکلات کاهش می یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان با انتقاد از وضعیت مدارس استان تصریح کرد: هر لحظه خطر ریزش سقف بر سر دانش آموزان استان با کوچکترین زلزله ای وجود دارد، ما به دنبال نتیجه عملی هستیم ولی آن نتیجه عملی مشاهده نمی شود. مانور ایجاد کردیم ولی چه پشتیبانی برای ۳۰درصد مدارس تخریبی درنظر گرفته شده است؟!

وی افزود: ماسک با قیمت هزارتومان در اختیار دانش آموز  گذاشته نمی شود و اداره کل آموزش و پرورش خوزستان هیچ منبع مالی برای تامین این ماسک در اختیار ندارد. 

تقی زاده  با ابزار نارضایتی از بازه زمانی تحصیل دانش آموزان استان خوزستان در سال نسبت به استان های دیگر ، گفت: دانش آموزان استان خوزستان  در سال ۲۰ روز کمتر از دیگر دانش آموزان تحصیل می کنند، باید چاره ای برای این معضل اندیشید در غیر این صورت شاخص های علمی آموزشی استان ما شکسته می شود و در بحث کنکور دانش آموز استان خوزستان نمی تواند با سایر استان ها رقابت کند.

وی با اشاره به منابع مالی آموزش و پرورش خوزستان، تصریح کرد: منابع مالی و پشتیبانی برای احداث مدارس از سه حوزه وزارت آموزش و پرورش؛ منابع درون استانی و کمک خیرین به دست می‌آید و این در حالی است که سال گذشته در زمینه کمک خیرین 100 میلیارد تومان اعتبار کسب شده ولی از دو حوزه دیگر فقط 23 میلیارد تومان منابع مالی تخصیص داده شده است.

تقی‌زاده در پایان با اعلام اینکه متاسفانه برای برطرف کردن مشکلات آموزش و پرورش خوزستان از جمله بازسازی مدارس عزم ملی وجود ندارد، گفت: خوزستان نیازمند یک نگاه ویژه است چرا که شاخص‌های ما به لحاظ همین بی‌توجهی‌های مرکز آسیب‌دیده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار