کد خبر: ۲۴۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۰۶ آذر ۱۳۹۶
رییس مجمع نمایندگان خوزستان در گفتگو با آراس :
پاپی زاده، از ایجاد خط اعتباری از سوی بانک مرکزی در این خصوص، خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس با وجود پرداخت صد میلیون تومان، درصد بسیار زیادی از سپرده گذاران پولشان را دریافت خواهند کرد.

آراس_ سارا محسنی

 عباس پاپی زاده رییس مجمع نمایندگان خوزستان در گفت و گو با آراس در خصوص جزییات جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی با رییس بانک مرکزی، اظهار کرد: بر اساس بررسی های انجام شده، تا کنون بیش از ده جلسه مدون میان قوا جهت رفع مشکلات و موانع، موسسات مالی و اعتباری تشکیل شده است.

 وی افزود: با توجه به خلا های قانونی که وجود دارد، بانک مرکزی و نیروی انتظامی آنگونه که باید و شاید نظارت کافی بر تبلیغات غیر مجاز موسسات مالی و اعتباری نداشته اند. 

 پاپی زاده به اعتماد مردم از سوی تبلیغات غیر مجاز از سوی موسسات مالی و اعتباری و سکوت بانک مرکزی، اشاره کرد و اظهار داشت: مردم بر اساس تبلیغات صدا و سیما و روزنامه های معتبر، سرمایه شان را در اختیار موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز قرار داده اند.

 رییس مجمع نمایندگان خوزستان خلا های وارده در موسسات را ناشی از عملکرد بانک مرکزی دانست و خاطر نشان کرد: امروز بانک مرکزی با انتقادات شدید نمایندگان مواجه شده و فضای ناآرامی ایجاد شده است. 

 پاپی زاده در خصوص رفع مشکلات مالباختگان برخی از موسسات مالی و اعتباری پس از جلسات متعدد در مجلس شورای اسلامی، یاد آور شد: با تاکید مقام معظم رهبری قرار شد قوه ی قضاییه منابعی را که در گذشته توقیف شده است را آزاد کند. 

وی در ادامه، گفت: از توقیف منابع جدید خود داری شود تا از آن برای پرداخت ها استفاده شود. 

پاپی زاده، تصریح کرد: قرار است موسسات مالی و اعتباری البرز، وحدت و افضل توس تا سقف صد میلیون تومان پرداختی را بر عهده بگیرند.

 وی همچنین، افزود: قرار است تیمی از نمایندگان، سپرده گذاران، مجلس، دولت و قوه قضاییه جهت انجام بررسی های لازم  برای پرداخت مابقی اموال به سپرده گذاران تشکیل شود. 

 رییس مجمع نمایندگان خوزستان از ایجاد خط اعتباری از سوی بانک مرکزی در این خصوص، خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس با وجود پرداخت صد میلیون تومان، درصد بسیار زیادی از سپرده گذاران پولشان را دریافت خواهند کرد. 

 وی با اعلام اینکه قرار است بانک تجارت، موسسه ملل و بانک آینده در این خصوص اقدام کنند، بیان داشت: موسسه ملل پرداختی سپرده گذاران موسسه آرمان را بر عهده گرفته و بانک تجارت نیز پرداختی موسسه ی افضل توس را در دستور کار خود قرار داده است. 

 پاپی زاده، تاکید کرد: نیروی انتظامی موظف بر نظارت کنترل در جهت جلوگیری از وقوع درگیری در این نوع فعالیتها است. 

 وی همچنین به تاکید امروز رییس مجلس اشاره کرد و عنوان کرد: بانک مرکزی باید مانع پخش و انتشار تبلیغات غیر مجاز موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز باشد تا مردم با تبلیغات غیر مجاز فریب نخورند.

 وی با اشاره به اینکه اکثریت مالباختگان، متعلق به خوزستان هستند، یادآور شد: به طور کلی سقف پرداخت تا صد میلیون تومان درنظر گرفته شده است، پس پرداخت برای همه چه خوزستانی و چه غیر خوزستانی یکسان است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار