کد خبر: ۲۴۵۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - ۰۴ آذر ۱۳۹۶
استاندار خوزستان:
شریعتی، تصریح کرد: کاهش نرخ تسهیلات بارقه امیدی برای جوانان، تولید کنندگان، اصناف و تعاونی ها است، این کار از سوی دولت مورد استقبال قرار گرفته و ابتکاری نو در خوزستان می باشد که در حال حاضر به نقطه عملیاتی رسیده است. امید واریم نتیجه کار گسترش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری باشد.
آراس_ سارا محسنی

استاندار خوزستان پیش از ظهر امروز در جلسه انعقاد تفاهمنامه (پرداخت تسهیلات کم بهره به بخش خصوصی) با بانک ملی، از کاهش 10 درصدی سود تسهیلات خبر داد و اظهار کرد: میزان 18 درصد سود تسهیلات رقم بسیار کم برای تولید بود و در هیچ جای دنیا با این نرخ چرخه ی  تولید حرکت نمی کند در نتیجه بر آن شدیم تا کمک های فنی و اعتباری در سال 96 برای خوزستان در نظر گرفته شود.


وی افزود: کاهش نرخ تسهیلات بارقه امیدی برای جوانان، تولید کنندگان، اصناف و تعاونی ها است، این کار از سوی دولت مورد استقبال قرار گرفته و ابتکاری نو در خوزستان است که در حال حاضر به نقطه عملیاتی رسیده است.


شریعتی با تاکید بر عدم تحریف اعتبارات در نظر گرفته شده در این خصوص، عنوان کرد: تمام هم و غم بر صرف هزینه ها در جای خود باشد و در جهت احقاق اهداف در راستای رونق تولید و گسترش اشتغال تلاش شود.نماینده عالی دولت در استان، از کاهش نرخ بیکاری استان خوزستان در چهار سال اخیر خبر داد و گفت: طبق گزارش آمار رسمی استان خوزستان جز سه استان اول در بیشترین کاهش بیکاری از سال 92 تا 96 بوده است.وی، تصریح کرد: کل مبلغ تفاهم نامه 500 میلیارد تومان است که برای مراکز تولیدی، اصناف تولیدی، شرکت های دانش بنیان و تعاونی ها در جهت رونق تولید و گسترش اشتغال در نظر گرفته شده است.استاندار خوزستان همچنین با تاکید بر افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در واحد های صنفی، یاد آور شد: تلاش بر این است، با توجه به اینکه یکی از مشکلات واحد های تولیدی و صنفی بالا بود میزان سود و بهره ی وام ها است، قرار است که 10 درصد از بهره وام ها را پرداخت کنیم.شریعتی، افزود: تسهیلات با نرخ سود 8 درصد وام محاسبه می شود و می بایست متقاضیان نسبت به افزیش اشتغال در واحد های خود نیز متعهد باشند. البته نرخ 8 درصد به نرخ بیکاری مناطق بستگی دارد.


وی در ادامه، عنوان کرد: مناطقی که نرخ بیکاریشان بیشتر از نرخ متوسط استان باشد یک درصد کاهش، همچنین مناطقی که نرخ بیکاری بیش از 17 درصد و 20 درصد باشند هم یک درصد بیشتر کاهش می یابد.


وی با اشاره به هدف اصلی و نهایی جهت کاهش نرخ سود تسهیلات در استان خوزستان، اذعان داشت: هدف اصلی بهبود فضای کسب و کار، افزایش میزان اشتغال در استان، حمایت از صنایع تولیدی و واحد های صنفی است.


دکتر شریعتی با تاکید  بر ورود مجدانه بانک کشاورزی بر پرداخت تسهیلات و حمایت از کشاورزان استان، تصریح کرد: با این شرایط خوبی که در اختیار بانک کشاورزی قرار می دهیم باید متقاضی باشند و به طور جد برای کمک به کشاورزان با نرخ 8 درصد متقاضی باشد، چراکه ما 10 درصد از سود را تضمین و پرداخت آن را متقبل شده ایم.


استاندار خوزستان، یاد آور شد: امید واریم نتیجه کار گسترش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری باشد ، تسهیلات شامل سرمایه در گردش و واحد های با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی  است که  برای اتمام نیاز به سرمایه دارند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار