کد خبر: ۲۴۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۲۳ آبان ۱۳۹۶
استاندار خوزستان در مراسم بزرگداشت روز صادرات تاکید کرد:
شریعتی با اعلام اینکه صادرات در هر کشوری باعث افزایش تولید و اشتغال می شود، تصریح کرد: صادرات موجب ارتقای منزلت تولیدات ملی می شود، در صادرات باید به ارتقای کیفی محصولات توجه کرد.
استاندار خوزستان: لزوم تشکیل مجمع صادرکنندگان استان خوزستان/ گشایش مرز هوایی صادراتی دزفول به عنوان قطب صاردات غیر نفتی، انتظار صادرکنندگان استان از  وزارت صنعت، معدن و تجارت

آراس_ شکوفه پایدار

مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان خوزستان امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه در سالن اجتماعات سازمان صنعت و معدت تجارت با حضور خسرو تاج رییس کل سازمان توسعه و تجارت ایران،  استاندار خوزستان، رییس مجمع نمایندگان استان و مسئولین استانی برگزار شد.

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین بزرگداشت روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان خوزستان با تبریک روز ملی صادرات اظهار داشت: آمادگی استان خوزستان را برای یاری رساندن به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه اعلام می دارم . اقلام مورد نیاز را به استان کرمانشاه ارسال کرده ایم. 

شریعتی با اعلام اینکه صادرات در هر کشوری باعث افزایش تولید و اشتغال می شود، تصریح کرد: صادرات موجب ارتقای منزلت تولیدات ملی می شود، در صادرات باید به ارتقای کیفی محصولات توجه کرد.

نماینده عالی دولت در استان با انتقاد از عملکرد بانک های استان خوزستان در حوزه حمایت از صادرکنندگان گفت: متاسفانه عملکرد بانک های استان در حوزه حمایت از صادرکنندگان بسیار ناچیز است، باید به تکمیل ارزش افزوده در حوزه صادرات توجه کرد . 

وی از معافیت های مالیاتی ، ایجاد مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و حذف بروکراسی اداری به عنوان راهکارهای توسعه صادرات نام برد و‌ی ادآور شد :خوزستان در کشور مقام دوم در حوزه صادرات را داراست ، این در حالی است که تنها شرکت فولاد خوزستان حائز صادرکننده نمونه کشوری می شود . 

شریعتی تاکید کرد: در این زمینه باید به برند سازی در استان نیز توجه شود. استان خوزستان در این زمینه باید با مشارکت اتاق بازرگانی و ادارات و سازمان های اقتصادی ذیربط زمینه برندسازی در استان را فراهم کنند‌. 

استاندار خوزستان با تاکید بر راه اندازی موسسه آموزشی صادرات  در استان، گفت: این موسسه آموزشی صادرات راه اندازی شود تا زمینه فراگیری فرآیند مطلوب صادرات در استان فراهم شود. 

وی همچنین پیشنهاد کرد: صادرکنندگان استان به تشکیل مجمع صادرکنندگان استان اهتمام بورزند.این مجمع در دستیابی به نقشه راه و برنامه ریزی مدون می تواند نقش بسزایی ایفا کند‌. 

استاندار خوزستان گفت: رتبه خوب استان در افزایش محصولات صنعتی و کشاورزی و اقتصادی می طلبد که از همه فرصت ها و ظرفیت ها بهره برد . 

شریعتی به اهتمام دولت در حوزه صادرات اشاره کرد و گفت : در حالی که کشورهای رقیب  با اعمال فشارهای بسیاری در راه صادرات غیرنفتی سنگ اندازی می کنند شایسته نیست که در داخل نیز موانعی در راه صادرکنندگان بتراشیم . 

شریعتی ادامه داد:۴/۱ میلیارد دلار صادرات از استان نشان از همت و اراده صادرکنندگان استان دارد . باید اجرای  بسته حمایتی ابلاغی از سوی هیات دولت را در اولویت قرار دهیم . 

وی از کشورهای عراق، قطر ، سوریه و عمان به عنوان کشورهای هدف صادرات استان عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد: خطوط هوایی صادرات ایران قطر در ماه های آینده راه اندازی خواهد شد . 

استاندار خوزستان در ادامه این همایش خاطرنشان کرد : گشایش مرز هوایی صادراتی دزفول انتظار صادرکنندگان استان از وزارت صنعت ،معدن و تجارت است. با راه اندازی این خط هوایی ، استان خوزستان می تواند به قطب صادرات غیرنفتی تبدیل شود . 


شریعتی، اذعان داشت:خوزستان می‌تواند در توسعه صادرات غیرنفتی در کشور نیز تاثیرگذار باشد تا نفت برای نسل های آینده محفوظ بماند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار