کد خبر: ۲۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴ - ۲۰ آبان ۱۳۹۶
مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان از طرح ارسال يار مهربان و كتابخوان خبر داد و گفت: اين طرح به همت اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان بصورت پايلوت در شهرستان اهواز انجام شود.
به گزارش آراس:

محمد صادق كريمي كيا در جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي استان  كه امروز شنبه (٢٠ آبان ) همزمان با آغاز هفته كتاب و كتابخواني در سالن جلسات معاونت سياسي برگزار شد،با اشاره به اشاعه فرهنگ كتاب و كتابخواني در جامعه گفت: سرانه پايين مطالعه و كتابخواني يكي از مشكلات هميشگي جامعه ما بوده است و اكنون مطالعه در جايگاه مناسبي قرار ندارد.

وي شبكه هاي اجتماعي را يكي از عوامل موثر در پايين بودن سرانه مطالعه دانست و خاطر نشان كرد: برنامه هاي فرهنگي در قالب نمايشگاهها، عرضه ارزان قيمت كتاب و تجهيز كتابخانه ها 
مي تواند باعث افزايش مطالعه شود.

مدير كل امور اجتماعي استانداري تصريح كرد: يكي از شاخص هاي ارزيابي توسعه و رشد فرهنگي در عصر حاضر از راه كتاب و كتابخواني حاصل مي شود بنابراين بايد سياستگزاري هاي لازم و عملياتي در اين زمينه در استان صورت گيرد.

كريمي كيا به هفته كتاب و كتابخواني اشاره كرد و گفت: خانواده و مدرسه از نهادهاي بسيار مهم در ترغيب كودكان و نوجوانان به فرهنگ كتابخواني هستند بنابراين نظام آموزشي بايد دانش آموزان را تشويق به مطالعه كند و همچنين محصولات فرهنگي در سبد خانواده ها قرار گيرد.

وي از طرح ارسال يار مهربان و كتابخوان در شهرستان اهواز خبر داد و افزود: اين طرح به همت اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان بصورت پايلوت در شهرستان اهواز برگزار خواهد شد و در صورت استقبال در كل استان راه اندازي مي شود تا اجتماعي شدن كتابخواني در استان رقم خورد.

اين مقام مسئول در ادامه به حمايت از نويسندگان و ناشران استان تاكيد كرد و گفت:اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همچون گذشته از نويسندگان و مولفان كه سرمايه هاي استاني هستند، حمايت كند و هر جا لازم باشد استانداري خوزستان هم از هيچ كمكي دريغ نخواهد كرد.

 مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در پايان ابراز اميدواري كرد :روزي شاهد برگزاري رويداد فرهنگي و اجتماعي هفته كتاب و كتابخواني به دست خودِ مردم باشيم و دولتمردان بعنوان ميهمان اين رويداد حضور يابند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار