کد خبر: ۲۴۳۲۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۸ - ۲۰ آبان ۱۳۹۶
سال گذشته در مرز شلمچه و امسال در چذابه کار آبرسانی در کمتر دو ماه انجام شد و 27 کیلومتر کار لوله گذاری سه ایستگاه پمپاژ و مخازن اجرایی شد که در این طرح یازده روستای در مسیر هم از آب شرب بهره مند شدند.
استاندار خوزستان در جلسه ستاد اربعین حسینی : خدمات زیربنایی در دو مرز چذابه و شلمچه ماندگار و مختص ایام  اربعین نیست /طرح جامع مرزچذابه مراحل نهایی خود را طی می کند

به گزارش آراس:

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز، ۲۰ آبان ۹۶ در سفر وزیر کشور به خوزستان با حضور در مرز شلمچه در جلسه ستاد اربعین ضمن خیرمقدم به وزیر کشور و هیئت همراه اظهار داشت: با برنامه ریزی ستاد اربعین کشور، وظایفی به استان خوزستان برای مرزهای شلمچه و چذابه محول شد که تلاش ها برای انجام آن به نحو شایسته صورت گرفت. 
‏‎
وی با اشاره به پایانه مرزی شلمچه که با کمک منطقه آزاد اروند و مسوولان انجام شد، بیان داشت: با چهارخطه کردن راه ، جدا کردن مسیر تجاری از مسیر مسافران ،گسترش پارکینگ ها بهبود شرایط برای ارائه خدمات به زائران اتباع خارجی انجام شد.

‏‎شریعتی با تقدیر از نیروهای امنیتی و انتظامی سپاه پاسداران، اداره اطلاعات و مرزبانی و ارتش، گفت: در قرارگاه اربعین حسینی در شلمچه با محوریت فرمانداری خرمشهر اقدامات لازم انجام شد و از این جهت مشکل خاصی نداشتیم. از نیروهای امنیتی و انتظامی سپاه پاسداران اداره اطلاعات و مرزبانی و ارتش که در تامین امنیت مراسم نهایت دقت و تلاش خود را به خرج دادند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

‏‎استاندار خوزستان، همچنین با بیان اینکه خدمات رسانی کلیه سازمان ها در خدمت رسانی به زوار اربعین موجب رضایتمندی آن ها شده است، عنوان کرد: از  راه و شهرسازی، آب و برق خوزستان، آب و فاضلاب خوزستان، برق استان، حج و زیارت، شرکت راه آهن، شرکت مخابرات و اداره ارتباطات که همراه با پشتیبانی منطقه آزاد اروند خدمات رسانی خوبی به زائران اربعین حسینی داشتند و امور را به نحو مطلوبی مدیریت کردند تقدیر و تشکر می کنم و خوشبختانه رضایتمندی زائران در مرزها از سطح خوبی برخوردار بود. 

‏‎شریعتی با اعلام اینکه دو پایانه برای تردد زائران اربعین حسینی در استان از یک سو  هم حُسن محسوب می شود و هم بعضا مشکلاتی را به دنبال دارد، یادآور شد: حُسن این دو پایانه از این بابت است که جمعیتی که قصد تردد را دارد سرشکن میشود و به یک پایانه فشار مضاعفی وارد نمی شود اما مشکل این وضعیت از این لحاظ است که باید در دو منطقه زیرساخت ها تدارک داده شود

‏‎وی افزود: در مرز چذابه از لحاظ زیرساخت ها مشکلات جدی تری داشتیم،  به عنوان مثال در دو سال گذشته در این مرز حتی یک هکتار هم پارکینگ نداشتیم اما سال گذشته با تلاش های صورت گرفته 25 هکتار در چذابه پارکینگ ایجاد شد و امسال این رقم را به 65 هکتار رساندیم و در شلمچه در پایانه مرزی 90هکتار پارکینگ تدارک دیده شد که با احتساب پارکینگ های شهرستان خرمشهر این رقم به 120 هکتار رسید. 


‏‎عالی ترین مقام دولت در استان با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت ها در مرز چذابه  از جمله راه ها کارهای زیادی انجام شده، خاطر نشان کرد: بخشی از این اقدامات به نتیجه رسیده  و بخش باقیمانده هم تا دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.

‏‎وی همچنین با اعلام اینکه طرح جامع برای مرز چذابه تدوین شده و بالای هشتاد درصد پیشرفت داشته است، ابراز امیدواری کرد: تا سال آینده خدمات در مرز چذابه به صورت کامل و مطلوبتر ارائه خواهد شد.

‏‎استاندار خورستان با بیان اینکه دو سال پیش در هیچ کدام از دو مرز چذابه و شلمچه آب شرب وجود نداشت، یادآور شد: سال گذشته در مرز شلمچه و امسال در چذابه کار آبرسانی در کمتر دو ماه انجام شد و 27 کیلومتر کار لوله گذاری سه ایستگاه پمپاژ و مخازن اجرایی شد که در این طرح یازده روستای مسیر هم از آب شرب بهره مند شدند.

‏‎شریعتی همچنین از همه دستگاه های امنیتی و انتظامی و سپاه پاسداران مرزبانی ارتش، اداره اطلاعات که در تامین امنیت در مرز چذابه تلاش کردند قدردانی کرد.


‏‎وی در پایان گفت: دو پایانه مرزی چذابه و شلمچه علاوه بر موضوع اربعین دو پایانه صادراتی ما هستند و هزینه هایی که برای زیرساخت های این دو مرز شده در بخش صادرات هم موثر و حائز اهمیت است.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
0
0
استاندار محترم کار زیر بنایی و اصولی اینه که به این حرکت عظیم و ستودنی بعنوان صنعت توریسم مذهبی نگاه شود تا علاوه بر اجر اخروی بتوان در جهت رشد استان از ان استفاده کرد فعلا که بانی گردشگری استان در خواب است و شما هم سعی میکنید کم کاری و ضعف این حوزه را پنهان کنید و حاضر به پذیرش واقعیت نیستید
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار