کد خبر: ۲۴۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸ - ۱۷ آبان ۱۳۹۶
گزارش تصویری / آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان

آراس: سارا محسنی_شکوفه پایدار

منوچهر رحمانی مدیر کل سابق راه و شهرسازی استان خوزستان در آیین تودیع خود که در در تالار مهتاب کتابخانه مرکزی برگزار شد، در ابتدای صحبت هایش اظهار کرد: این مراسم خداحافظی من نیست، من همیشه هستم و خواهم بود و در حال حاضر مشاور استاندار خوزستان هستم . سلام آقای استاندار را که بدلیل حضور در ماموریت نتوانستند حضور پیدا کنند را به شما می رسانم. قصد ارائه گزارش را ندارم ‌می خواهم برنامه های آینده را تشریح کنم.

وی بیان اینکه خوزستان یعنی همه ی کشور وهمه ی کشور یعنی خوزستان، افزود: در زمان جنگ تحمیلی خوزستان چرخه ی اقتصاد کشور بود. همه تلاش کردند خوزستان را از دست دشمن و جنگ تحمیلی نجات دهند، امروز خوزستان متعلق به کل کشور است.

رحمانی اظهار کرد: در تاریخ 23/10/93 از ابتدای آغاز کار بعنوان مدیر کل راه و شهرسازی برنامه ی بیست ساله برای حمل و نقل استان تدوین کردیم. در بخش راه آهن موفق شدیم 500 کیلومتر در بدترین شرایط ممکن راه آهن اهواز به اصفهان را به بهره برداری برسانیم، همچنین در حوزه ی دریا نوردی تا کنون بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شد و 14  فروند کشتی مغروقه آزاد سازی شد. 

وی با اعلام اینکه در بخش حمل و نقل و راهداری هفت بندر داریم، تصریح کرد: دو ترانزیت کالا در چذابه و شلمچه داریم که بعنوان ورودی کشور نقش بسیار مهمی دارند، لازم است که ساختمان های ورودی بازسازی شود، در حال حاضر در چذابه و شلمچه بالغ بر 30 میلیارد تومان هزینه شده است که به نسبت وضعیت  آبرومندی را در استان شاهد هستیم.

مدیر کل سابق راه و شهرسازی خوزستان، یاد آور شد: اقدامات بسیاری طی سال های اخیر انجام شده است و همکارانم جانانه و مردانه تلاش کردند به ویژه، بخش خصوصی که در حال حاضر هزار میلیارد تومان مطالبات دارند اما توانستند اشتغال ایجاد کنند، در شورای برنامه ریزی و اشتغال تلاش بر این بود تا بتوانیم شغل ایجاد کنیم و درنهایت 23 هزار نفر در حوزه ی حمل و نقل اکنون مشغول به کار هستند.

وی، اذعان داشت: مهم این است که بتوانیم در شرایط بحرانی کار کنیم، خواهش من این است که به واسطه جایگاه هی که حمل و نقل استان در کشور دارد، اگر قرار است از رکود خارج شویم این حمل و نقل است که می تواند حلقه ی واسطه ی این خروج  باشد، وزارت راه و شهرسازی موظف است به خوزستان بیش از پیش اهتمام بورزد چرا که ما کوتاه نمی آییم و مطالبه گر خواهیم بود.

رحمانی با بیان اینکه اقتصاد مقاوتی یعنی استفاده از ظرفیت و پتانسیل های موجود در استان، عنوان کرد: پنج فرودگاه در استان خوزستان داریم اکنون کارهای مطالعاتی فرودگاه جدید اهواز به سرعت در حال انجام است، از وزیر و قائم مقام ایشان می خواهیم که  حساسیت لازم  را ایجاد کنند تا عملیات اجرایی هرچه سریع تر انجام شود.

وی همچنین، خبر داد: در بحث راه سازی، توانستیم آزاد راه اهواز به اصفهان را با کمک وزیر راه وشهر سازی را به تصویب برسانیم، اکنون آزاد راه اهواز اندیمشک باید نهایی شود که در این راستا خواهان کمک نمایندگان هستیم تا اجازه ندهیم اعتبارات از استان خارج شوند. همچنین هزارو 114 کیلو متر راه روستا بهسازی شد.

وی در پایانه ضمن عذر خواهی از عدم به سرانجام رساندن برخی از پروژه ها، گفت: مطمنم که همکارانم کلیه اقدامات را همچون گذشته به سرانجام می رسانند و خود من نیز کنارشان هستم.  درغرب استان باید کارهای مهمی در بخش راه انجام  و پروژه راه بهبهان به رامهرمز را به سرعت تمام کنیم. 

گزارش تصویری / آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان

محسن نریمان قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور استان ها در آئین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به گستردگی بی نهایت وزارت خانه ی راه و شهر سازی، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی از زمانی که ادغام شد بعنوان بزرگترین و اصلی ترین وزارتخانه  تلقی شد که از این رو اکنون با گستردگی فراوانی رو به رو است.

وی افزود: وزارت راه و شهر سازی در بخش ها مختلف از جمله، شهرسازی ، هواشناسی، راه آهن، هوایی، جاده ای، دریایی و بنادر نیز نقش اصلی و اساسی را دارد که انجام وظایف مربوطه را دشوارتر می کند.

نریمان با تاکید بر نظارت دقیق این وزارتخانه در بخش کیفیت ساختمان ها، افزود: وزارت راه و شهر سازی در زمینه ی اساسی ترین کار سازه های ساختمانی و کیفیت ساختمان ها در ایران می بایست با نظارت دقیقی این مسئله را کنترل کند.


قائم مقام  وزیر راه و شهرسازی در امور استان ها با بیان اینکه خوزستان استانی برتری است که باید توجه ویژه ای به آن شود، تصریح کرد: خوزستان بخاطر وجود مرز ها و حمل و نقل مختلف جاده ای با اقلیم خاصی که دارد باید بیش از پیش مورد توجه کشور قرار بگیرد.


وی ادامه داد: می بایست استعداد های بالقوه ی مردم استان خوزستان با تلاش دولت وخودشان به صورت بالفعل در آید و بتوانیم اشتغال ایجاد کنیم واز همه مهمتر پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشیم.

هندس نریمان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور استان ها در آیین تکریم و معارفه اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: با ادغام وزارت راه و ترابری با وزارت مسکن و شهرسازی ، پنجاه درصد از مسولیت  دولت به این وزارتخانه واگذار شده است.

 نریمان گفت : در شرایط فعلی  تفکیک این دو نیز مستلزم پرداخت هزینه های است که باید در این زمینه کار کارشناسی بیشتری صورت بگیرد . 

خوزستان استان برتری است که باید به مسایل آن نگاه ویژه ای شود . خوزستان ظرفیت ها و استعدادهای نهفته بسیاری دارد . بدین لحاظ باید در انتخاب مدیران این استان مداقه و تامل بسیاری کرد.

 نریمان گفت : افرادی تلاش کردند مدیرکل این اداره شوند اما تقدیر نبود . تلاش کردیم که مدیری را منصوب کنیم که بتواند از کارشناسان متخصص، باتجربه و مشاورت و همیاری با استاندار خوزستان استفاده کند تا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه راه و شهرسازی باشیم.

قائم وزیر راه و شهرسازی از جوسازی صورت گرفته در خصوص برخی از گزینه های مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان انتقاد کرد و گفت : از گزینه های مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در مناصبی دیگر بهره خواهیم برد.


گزارش تصویری / آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان

نریمان، تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی باید بتواند از افراد خدوم، متخصص، کارامد و مدیران شایسته استفاده کند که جا دارد در این راستا از استاندار خوزستان با وجود دغدغه های فراوان در این خصوص نیز به طور ویژه تشکر کنم.


قائم مقام امور استان های وزیر راه و شهرسازی، همچنینن، اذعان داشت: باید در راستای منویات که در پاسخ به مطالبات مردم است تلاش کنیم. همچنین در تهران بسیج شویم تا کمک ویژه به استاندار خوزستان کنیم.


وی با اعلام اینکه اعتبارات در کشور محدود است، تصریح کرد: باید بتوانیم از این اعتبارات به صورت بهینه استفاده کنیم. خوزستان بیشتر از استان های دیگر مدیران مستقیم از تهران دارد که مسائل را می توانند راحت تر بررسی کنند.

گزارش تصویری / آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان

عباس پورسلان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در آیین تکریم و معارفه اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با تشکر از زحمات مدیرکل سابق از رحمانی خواست  او را در مشاوره دادن یاری کند.‌

پورسلان از حسن اعتماد وزیر راه و شهرسازی به او و انتصاب این حکم تقدیر کرد.

مدیرکل جدید راه و‌ شهرسازی خوزستان همچنین از استاندار خوزستان تقدیر کرد و اظهار داشت : کار کردن در کنار ایشان را برای خود مایه مباهات می دانم و با راهنمایی های ایشان در این مسیر خرکت خواهم کرد. 

وی از اصحاب رسانه بدلیل انعکاس فعالیت اداره کل متبوع خود تقدیر کرد .

گزارش تصویری / آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان

گزارش تصویری / آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان

گزارش تصویری / آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار