کد خبر: ۲۴۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۱۷ آبان ۱۳۹۶
مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان:
رفع مشكل بيكاري در خوزستان نيازمند ايجاد فضاي كسب و كار مولد و حمايت از ايده هاي جوانان،كار آفرينان و همچنين ارائه تسهيلات به آنان است.
به گزارش آراس محمد صادق كريمي كيا   در اولين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان كه در سالن معاونت اجتماعي و سياسي استانداري برگزار شد، گفت :خوزستان سومين استان به لحاظ سرمايه گذاري در منابع بانكي است، اما به لحاظ ارائه تسهيلات در رتبه هاي آخر قرار دارد و اين جاي بسي تاسف است.
وي افزود: يكي از مشكلات عمده ما در بحث بيكاري به مسايل فرهنگي و ساختار ذهني ما مربوط مي شود.عمده جويندگان كار به استخدام هاي دولتي چشم دوخته اند و متاسفانه همت و تلاش در حوزه كارآفريني بسيار كم است كه در اين زمينه بايد از ظرفيت و توانمندي هاي سازمان هاي مردم نهاد استفاده شود.
مدير كل امور اجتماعي استانداري با اشاره به اعلام نرخ بالاي بيكاري در شهرستان هاي هفتكل و مسجدسليمان گفت: بروز بسياري از آسيب هاي اجتماعي به دليل عدم اشتغال است لذا بايد سياست ها و برنامه ها در جهت ايجاد فرصت هاي شغلي تدوين شوند. 
كريمي كيا همچنين به عدم تناسب بين ميزان فارغ التحصيلان و فرصت هاي شغلي اشاره كرد و گفت:خروجي بي رويه فارغ التحصيلان دانشگاهي در برخي رشته ها به معضلي در استان و كشور تبديل شده و طبق آمار بيشترين نرخ بيكاري در كشور مربوط به رشته كامپيوتر است و اين يعني از بين رفتن منابع انساني كه قابل بازگشت نيست. 
بر اساس آمار اعلام شده در اين جلسه استان خوزستان به لحاظ ميزان فارغ التحصيلان بيكار و در حال تحصيل در دوره هاي عالي در رتبه دهم كشور قرار دارد.
وي در ادامه به جذب اعتبارات ويژه ايي در استان اشاره كرد و گفت:در ٨ ماه گذشته با تلاش هاي استاندار محترم اعتبارات مناسبي از سوي وزارت كشور به خوزستان اختصاص يافت كه بخشي از آن به سازمان فني و حرفه ايي در جهت افزايش اشتغال و توانمند سازي جوانان تخصيص داده شد.
اين مقام مسئول از تشكيل ستادهاي پيگيري مطالبات جوانان در شهرستان ها خبر داد و گفت: اين ستادها موظفند مصوبات را پيگيري و عملياتي كنند و تغيير در نرخ بيكاري ملاك ارزيابي براي استانداري خواهد بود.همچنين مقرر شد جلسه آتي  با حضور نماينده سمن ها در حوزه جوانان و همچنين نماينده برخي بانك ها برگزار شود. 
مدير كل امور اجتماعي استانداري در پايان خاطر نشان كرد: اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در كنار اداره كل ورزش و جوانان خواهد بود و از مدير كل اين سازمان خواست منبعد جلسات هر دو هفته يكبار با حضور استاندار و معاون سياسي- اجتماعي برگزار شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار