کد خبر: ۲۴۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - ۱۶ آبان ۱۳۹۶
هادی قنوات: تغییر مدیران شهرداری اهواز خواسته شهروندان است /با تزریق اعتبارات ،پروژه قطارشهری اهواز احیا می شود /انتصاب مدیران همسو با شهردار حق کتانباف است


آراس_ سارا محسنی

محمد هادي قنوات در حاشيه بازديد دكتر يوسفي نماينده مردم اهواز در مجلس و مهندس كتانباف شهردار و جمعي از اعضاي شوراي شهر از پروژه هاي شهري اظهار داشت: خط يك مترو اهواز از منطقه زرگان به عنوان نقطه اي در شمال شرقي اهواز آغاز و در اتوبان پاسداران، اتوبان آيت الله بهبهاني، خيابان نادري و زير رودخانه كارون به سمت فلكه ساعت امتداد يافته و نهايتا در بقايي يعني جنوب غربي اهواز با طي مسيري در حدود ٢٣ كيلومتر پايان مي پذيرد.

قنوات عضو شوراي پنجم اهواز ادامه داد: خط يك مترو اهواز در چهار فاز تعريف شده كه فاز يك آن حدفاصل ميدان فرودگاه- فرهنگيان تا مصلا تعريف شده بود كه اخيراً مقرر شد جهت سهولت حال مسافران اين فاز تا خيابان نادري ادامه پيدا كند، با اين حال، پس از گذشت ١٢ سال از آغاز به كار عمليات اجرايي مترو اهواز شاهد پيشرفت ٢٨ درصدي فاز يك آن هستيم كه بسيار تاسف آور است و جاي هيچگونه توجيهي ندارد.

قنوات افزود: به دليل مشكلات اعتباري يا مديريتي پروژه مترو اهواز از ارديبهشت ٩٤ عملا تعطيل بود كه با تلاش هاي شبانه روزي دكتر شريعتي استاندار محترم، مهندس كتانباف شهردار جهادي اهواز و همراهي شوراي پنجم با تذكرات و مذاكراتي كه با پيمانكار پروژه صورت گرفت اميدواريم شاهد بهره برداري از فاز يك قطار شهري اهواز در دو سال آينده باشيم.

قنوات گفت: بر اساس برآوردهايي كه شده است، با تزريق ٦٠٠ ميليارد تومان مي توان به راه اندازي فاز يك خط يك مترو اهواز اميدوار بود و تحقق اين رقم به طور قطع همكاري دولت را مي طلبد، همچنين در تلاشيم تا با انتشار ٣٥٠ ميليارد تومان اوراق مشاركت و تزريق آن به پروژه شاهد جبران عقب ماندگي باشيم.

وی همچنین، تصریح کرد: طي بازديدي كه همراه دكتر يوسفي نماينده اهواز در مجلس از روند اجرایی  پروژه های مهم قطار شهری،  تقاطع غیر همسطح چهارشیر و پروژه پل شهيد خادم سیدالشهدا اهواز بعمل آوردیم، نيازمندي هاي اين پروژه ها جهت تكميل بررسي شد.

قنوات افزود: هدف ديگر این بازدید با حضور نماینده اهواز، تامین اعتبارات در خصوص تکمیل هرچه سریعتر پروژه ها بود تا نماینده ها پای کار بیایند و دیگر با مشکلی در خصوص اعتبارات مواجه نباشیم.

عضو شورای شهر اهواز، پیگیری های مجدانه استاندار خوزستان و شهردار را نعمتی برای جان گرفتن پروژه های سطح شهر دانست و یاد آور شد: پس از کش و قوس های فراوان در خصوص پروژه قطار شهری بالاخره موفق به زنده کردن اين طرح حياتي با همکاری آقای کتانباف و دکتر شریعتی شدیم و همه باید کمک کنیم تا پروژه ها نیز جان تازه ای به خود بگیرند.

وی همچنین در خصوص دستمزد معوقه ی کارکنان قطار شهری، خاطر نشان کرد: قرار بر این است که حقوق معوقه ی کارکنان كيسون از مبلغ ٥٠ ميليارد تومان اوراق مشارکت كه دریافت كرده پرداخت شود.

محمد هادی قنوات در رابطه با شایعات اخیر مبنی بر تغییر مدیران شهرداری، اظهار داشت: درخواست تغییر مدیران شهرداری از سوی شهروندان خواسته ی بحق آن ها است، لذا مردم هستند که  باید از عملکرد شهرداری راضی باشند، شهردار به دنبال آن است تا تیم همراه و همپایی را برای عملیاتی کردن خواسته ها ی شورا و اجرای امور و انجام اقدامات لازم را درکنار خود داشته باشد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار