کد خبر: ۲۴۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۴ - ۱۶ آبان ۱۳۹۶
یکی دیگر از مصوبات مهم دولت برای خوزستان اجرای طرح احیای اراضی 550 هزار هکتاری است.
وزیر نیرو در دیدار با آیت الله جزایری: دکتر شریعتی سرمایه ای برای استان و کشور است/ اشراف استاندار خوزستان به مسائل حوزه آب و برق  خوزستان به مثابه اشراف یک وزیر است

آراس: دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو پس از پایان جلسه خود با مجمع نمایندگان مجلس خوزستان به اتفاق جمعی از معاونین وزارتخانه دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مدیران وزارت نیرو در استان خوزستان با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز با  آیت الله موسوی جزایری  دیدار و گفتگو کرد.

 وزیر نیرو در این دیدار  ضمن ارائه گزارش سفر یکروزه خود به استان خوزستان و افتتاح طرح آبرسانی به پایانه مرزی چذابه گفت: برخی اقدامات کوتاه مدت مانند تزریق خون به این جسم کم جان است فارغ از اینکه بیمار از دورن خونریزی دارد.

وی بیان کرد:باید از دانش جدید برای تصفیه آب استفاده کنیم. درحال حاضر 20 میلیون هکتار از مزارع کشاورزی جهان با بهره گیری از آب فاضلاب کشت می شوند.

وی تغییر الگوی کشت و آموزش کشاورزان از سوی وزارت جهاد کشاورزی را ضروری دانست و افزود: باید درخصوص مشکلات و بحران آب به مردم آگاهی داده شود.

وزیر نیرو به پروژه آبرسانی به پایانه مرزی چذابه اشاره و اظهار کرد: باوجود محدودیت های مالی دولت اما این طرح در ظرف کمتر از 2 ماه به بهره برداری رساند.

اردکانیان با اشاره به اشراف کامل استاندار خوزستان به مسائل و معضلات مختلف استان به ویژه مباحث حوزه آب و برق استان خوزستان گفت: دکتر شریعتی ذخیره و سرمایه ای برای استان و کشور است. استاندار خوزستان از استانداران شایسته کشور است. وقتی قرار شد اقدام جهادگونه و علی حده صورت بگیرد هنر افرادی نظیر دکتر شریعتی و ادبیات جلب حمایت او بسیار تعیین کننده خواهد بود. جا دارد از نقش بی بدیل استاندار خوزستان در امر هماهنگی ، پشتیبانی و انگیزه مند کردن مدیران ستادی  و استانی وزارت نیرو در تسریع پروژه های وزارت نیرو در استان تقدیر کنم.با چنین ادبیاتی دل ها گرم تر ، اراده ها مستحکم تر و پرهیز از تنازع عملیاتی می شود. دولت در استان های دیگر به نوع نگاه ، ادبیات وزین ، موقرانه و پیگیرانه و بدون تنازع استاندار خوزستان نیاز دارد. 

وزیر نیرو با اشاره به گزارش جامع، مانع و تفصیلی استاندار خوزستان در این جلسه گفت: اگر فردی فقط صدای استاندار خوزستان را در این جلسه بشنوند به طور قطع خواهد کفت این گزارش جامع و مانع از زبان وزیر نیرو کفته شده است. اشراف کامل دکتر شریعتی به مسائل استان خوزستان به ویژه مسائل حوزه زیست محیطی و آب و برق به مثابه یک وزیر در هیات دولت است. 


اردکانیان گفت: این پروژه با احداث 2 ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 180و 288 متر مکعب در ساعت، اجرای 30 کیلومتر خط انتقال آب شرب و احداث 500 متر مکعب مخزن ذخیره آب افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه تمام توان خود را برای آبرسانی به نقاط مختلف خوزستان بکار خواهیم گرفت افزود: یکی دیگر از مصوبات مهم دولت برای خوزستان اجرای طرح احیای اراضی 550 هزار هکتاری است. 

وی یادآور شد: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری خوزستان اجرای فاز دوم این طرح را پیگیری می کنیم اجرای کامل طرح مقام معظم رهبری نیازمند ایجاد انسجام بین دستگاهی شامل وزارتخانه های نیرو، جهاد کشاورزی و وزارت صنعت است.

وی افزود: باید کاری کنیم که استان خوزستان کماکان مهاجرپذیر باشد و این اتفاق نخواهد افتاد جز اینکه باور داشته باشیم ظرفیت غلبه بر چالش‌ها و تنگناها را داریم و با همدلی و همفکری بنا را بر رفع نقاط ضعف بگذاریم. 

اردکانیان گفت: با آسیب شناسی از وضعیت موجود باید ریشه مشکلات را شناسایی و از پررنگ کردن آن نهراسیم؛ باید از گذشته مدیریتی خود درس بگیریم و با نگاهی امیدوارانه و رو به جلو با ایجاد نشاط و امید بین مردم برای رونق، اشتغال و آسایش بیشتر  فعالیت کنیم. 
  
وی بیان  کرد:با پرهیز از تکرار نقاط ضعف و رسیدگی‌های جدی به قصورها و تقصیرات مشکلات پیش رو را حل کنیم. با همه مجموعه‌های وزارت نیرو در خدمت مردم این استان هستم و برای تولید و ارائه برق مطمئن و پایدار، تأمین آب شرب و جمع آوری فاضلاب، بخش کشاورزی به شکل مقدور و ممکن فعالیت می‌کنیم تا روزهای روشن تری را برای این استان زرخیر فراهم شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار