کد خبر: ۲۳۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۶
مدیرعامل موسسه جهاد نصر :
موسسه جهاد نصر در کنار حل مشکل ریزگردهای جنوب شرق اهواز در حال اجرای چهار طرح دیگر است...
به گزارش آراس:

مدیرعامل موسسه جهاد نصر با بیان اینکه حدود 1.2 میلیون هکتار بیابان‌ در استان خوزستان وجود دارد، گفت: 500 هزار هکتار از اراضی خوزستان در معرض تبدیل شدن به کانون گرد و غبار هستند.

شمایلی عنوان کرد: موسسه جهاد نصر یک موسسه عمومی غیردولتی است که زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی فعالیت می‌کند و قبل از مقابله با ریزگردها مجری طرح 550 هزار هکتاری طرح مقام معظم رهبری بود که به عنوان بزرگترین پروژه کشاورزی ایران در حال انجام است و تاکنون 258 هزار هکتار از طرح 550 هزار هکتاری پروژه کشاورزی اجرایی شده است.

مدیرعامل موسسه جهاد نصر تصریح کرد: موسسه جهاد نصر در کنار حل مشکل ریزگردهای جنوب شرق اهواز در حال اجرای چهار طرح دیگر است که شامل اجرای کانال انتقال آب به کانون فوق بحرانی جنوب شرق اهواز، اجرای عملیات جنگل‌کاری در حاشیه جاده خرمشهر و شلمچه، اجرای طرح پایلوت شورورزی در کانون های بحران و اجرای استفاده از مالچ های های غیرنفتی در مناطق بحرانی سوسنگرد است.

شمایلی بیان کرد: بیابان‌های استان خوزستان دارای مساحتی حدود 1.2 میلیون هکتار هستند که 350 هزار هکتار از آن کانون‌های گرد و غبار و 350 هزار هکتار دیگر در تپه‌های ماسه‌ای قرار دارند. همچنین حدود 500 هزار هکتار در معرض تبدیل شدن به کانون گرد و غبار هستند.

وی با اشاره به کانون‌های اصلی گرد و غبار بیان کرد: جنوب هورالعظیم 5 هزار هکتار، شمال خرمشهر 28 هزار و 184 هکتار، شمال شرق اهواز 1560 هکتار، جنوب و جنوب شرق اهواز 112 هزار و 385 هکتار و امیدیه 86 هزار و 147 هکتار، ماهشهر و هندیجان 31هزار و 980 هکتار، شرق هندیجان 188هزار و 365 هکتار در زمره کانون‌های اصلی گرد و غبار خوزستان هستند که اولویت مقابله با کانون‌های جنوب و جنوب شرق اهواز است و باید به موازات آن کانون‌های دیگر مطالعه شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار