کد خبر: ۲۲۹۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۶
اگر به وضعیت کنونی نحوه مدیریت در استان نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که عده ای مرتب هر لحظه و به صورت متناوب در مسندهای مدیریتی هستند و شاهد هستیم که این افراد هیچگاه بازنشسته نمی شوند و همچنان به فعالیت هایشان ادامه می دهند. متاسفانه جوانان با انگیزه، پر انرژی، تحصلیکرده و باسواد همچنان پشت خط مانده اند، به نظر می رسد چنین وضعی باعث اتلاف منابع استان شده است و افراد ماندگار هم فاقد انگیزه لازم هستند.
غلامرضا فروغی نیا: برخی از مدیران استان دچار روزمرگی و بی انگیزگی شده اند/نباید از مدیران پروازی انتظار تحول و توسعه داشت /فرزند پروری در میان مدیران رسوخ کرده است


آراس_ سارا محسنی

غلامرضا فروغی نیا از  صاحبنظران اقتصادی و سیاسی برجسته استان در گفت و گو با آراس در رابطه با لزوم تغییر برخی از  مدیران دستگاه های اجرایی استان خوزستان، اظهار کرد: با کمال تاسف مهمترین مشکل و مانع در برآورد واقعی از سهم مدیریت در عقب ماندگی استان رفاقت ها و رودربایستی ها است. در پاره ای مواقع هم نان قرض دادن است، به گونه ای که برخی از مدیران در حال ولیعهد سازی و تلاش برای تضمین موقعیت فرزندانشان در زمان فعالیت خود هستند.

وی با اعلام اینکه ادامه فعالیت های برخی از مدیران بازنشسته استان مانع ورود جوانان با انگیزه و توانمند به چرخه ی مدیریت  شده است، افزود: اگر به وضعیت کنونی نحوه مدیریت در استان نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که عده ای مرتب هر لحظه و به صورت متناوب در مسندهای مدیریتی هستند و شاهد هستیم که این افراد هیچگاه  بازنشسته نمی شوند و همچنان به فعالیت هایشان ادامه می دهند. متاسفانه جوانان با انگیزه، پر انرژی، تحصلیکرده و باسواد همچنان پشت خط مانده اند، به نظر می رسد چنین وضعی باعث اتلاف منابع استان شده است و افراد ماندگار هم فاقد انگیزه لازم هستند.

این صاحب نظر سیاسی و اقتصادی برجسته استان، اظهار داشت: تا زمانی که معیارهای انتخاب مدیران  برای دستگاه های اجرایی در استان خوزستان به اینگونه باشد، جای ترقی هم به صورت دایره وار می چرخد. به اعتقاد بنده مدیری که در استان حضور ندارد و  یک اداره کل مهم دولتی را به صورت پاره وقت مدیریت می کند و در همین تایم  کوتاه مشغول تدریس در دانشگاه است تا چه میزان برای استان مفید است؟ کافی است به این اداره کل بروید ملاحظه می کنید که بسیاری از افراد  آن اداره اساسا سرکار نیستند و یا مشغول کار غیر مرتبط هستند.

فروغی نیا، در رابطه با لزوم تغییر در دیدگاه انتخاب مدیران دستگاه های اجرایی با توجه به اینکه برخی از مدیران ارشد استان کارنامه نامطلوبی در اجرای امور سازمان تحت نظر داشته اند، تاکید کرد: می بایست استاندار پرتلاش خوزستان چاره ای اساسی برای مدیریت ازکارافتاده، بی انگیزه و بی انرژی در این استان بنماید، در غیر این صورت برنامه ای برای رشد و توسعه استان خوزستان تدوین و اجرا نمی شود و همه چیز به روزمرگی دچار خواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار