کد خبر: ۲۲۹۲۸
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰:۵۰ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶
بدنه شرکت ملی حفاری ایران نیز با ارج نهادن به زحمات مدیرعامل باسابقه پیشین ، مدیرعامل جدید ملی حفاری ایران را باور دارد و یقینا بازوان توانمند برای مهندس سپهری در رسیدن به اهداف تعیین شده و تحقق اسناد بالادستی و عینیت بخشیدن به شعار اقتصاد مقاومتی تولید و‌اشتغال خواهند بود‌‌.
آراس: با وجود تکذیب های صورت گرفته، خبر تغییر حیدر بهمنی از مدیرعاملی شرکت ملی حفاری ایران با صدور حکم رسمی از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رنگ واقعیت به خود گرفت.

 حیدر بهمنی را شاید دارای رکورد طولانی ترین مدیر عاملی در وزارت نفت دانست و او در دو مقطع و در مدتی طولانی مدیرعاملی شرکت ملی حفاری ایران به عهده داشت به همین دلیل هر از چند گاهی خبر تغییر وی دهان به دهان می چرخید.

روز گذشته بود که این خبر که حیدر بهمنی سرانجام با مدیرعاملی ملی حفاری خداحافظی کرده است، دست به دست شد ولی مسئولانی در این شرکت و به گفته برخی کانال های تلگرامی، روابط عمومی شرکت ملی حفاری این خبر را تکذیب و آن را شیطنت رسانه ای عنوان کرد.
 
با وجود این، امروز شرکت ملی نفت ایران خبر انتصاب مهندس سپهر سپهری را به عنوان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران روی سایت رسمی خود قرار داد تا شرکت ملی حفاری این بار واقعا بالای سر خود نام حیدر بهمنی را نداشته باشد.

بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، با حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، سپهر سپهری، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران شد.

نیم نگاهی به رزومه کاری مهندس سپهری نشان از تلفیقی از تجربه ، تخصص گرایی در عین نشاط و انگیزه والای جوانی دارد . از همین روست که مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از مدیرعامل جدید شرکت ملی حفاری ایران آنچنانکه در حکم انتصاب ایشان آمده است انتظار بهره گیری از مدیریت پیشرفته و مدرن و تربیت  نیروی انسانی متخصص و کارآمد   این را دارد. امری که شاید در زمان پیش از آن کمتر به آن پرداخته شده بود .

در حکم انتصابی کاردر به برخی از وظایف سپهری در سمت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران اشاره شده است که از آن جمله می توان به برنامه ریزی و اتخاذ راهکارهای لازم به منظور افزایش راندمان حفاری و کاهش زمان های انتظار و همچنین اتخاذ تدابیر لازم به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد اشاره کرد.

بهره گیری از مدیران و متخصصان جوان در جهت ارتقا شاخص های عملکردی شرکت و اتخاذ تدابیر و راهبردهای لازم به منظور ارتقای سلامت اداری و شفاف سازی تعاملات مالی در تمامی فعالیت های شرکت از دیگر وظایف سپهری است.

کاردر در ادامه بر تعامل هرچه بیشتر شرکت ملی حفاری ایران با شرکت های تولیدی و توسعه ای تابعه شرکت ملی نفت ایران با هدف بهبود اجرای پروژه های حفاری اشاره کرده و به کارگیری روش های نوین مدیریتی در راستای بهبود فرآیندها، چابک سازی شرکت و کاهش قیمت تمام شده پروژه ها را خواستار شده است.

بررسی و ارائه راهکارهای مناسب در راستای پیاده سازی مبانی حاکمیت شرکتی با هدف تدوین و تبیین راهبردهای مدیریتی در  شرکت از دیگر وظایفی است که بر عهده سپهری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این حکم بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و به خصوص دانشگاه ها در راستای به کارگیری روش های نوین حفاری تاکید کرده و حمایت از ساخت و ارتقای هرچه بیشتر بومی سازی در صنعت حفاری کشور را خواستار شده است.

ضرورت توجه به حوزه HSEQ در راستای دستورالعمل های مدون و الزامات پدافند غیرعامل به ویژه ارتقای هرچه بیشتر ضریب ایمنی دستگاه های حفاری با مدنظر قراردادن استانداردهای جهانی مربوطه و تدوین و پیشنهاد راهبردهای موردنیاز در چارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی از دیگر مواردی است که از مدیرعامل جدید شرکت ملی حفاری ایران درخواست شده است.  

گروه رسانه ای آراس این انتصاب شایسته که در راستای وعده انتخاباتی رییس جمهور روحانی در خصوص سپردن مسئولیت های مهم به جوانان متخصص و کاردان است به فال نیک می گیرد . رجا واثق دارد که با مدیریت  مهندس سپهری حال شرکت ملی حفاری ایران در روزها و ماه های آینده خوب خواهدشد.

بدنه شرکت ملی حفاری ایران نیز با ارج نهادن به زحمات مدیرعامل باسابقه پیشین ، مدیرعامل جدید ملی حفاری ایران را باور دارد و یقینا بازوان توانمند برای مهندس سپهری در رسیدن به اهداف تعیین شده و تحقق اسناد بالادستی و عینیت بخشیدن به شعار اقتصاد مقاومتی تولید و‌اشتغال خواهند بود‌‌.

البته در این میان دغدغه های استاندار پرتلاش خوزستان مبنی بر انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت ملی حفاری ایران در کنار تحقق ماموریت های اصلی آن که افزایش راندمان و بهره وری ست از نظر مهندس سپهری مدیرعامل جوان ملی حفاری ایران دور نخواهند ماند.

 گفتنی است شرکت ملی حفاری ایران علاوه بر ۲۰ حلقه چاه های جدید، حفاری ۴۰ حلقه چاه دیگر را در میدان نفتی آزادگان جنوبی به کصورت ( (EPDدر دست اجرا داشت که آخرین حلقه آن در شرف تکمیل نهایی و تحویل به شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به عنوان مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان است. 

نگاهی به رزومه مهندس سپهر سپهری مدیرعامل جدید شرکت ملی حفاری ایران :نام: سپهر
نام خانوادگی: سپهری
متولد: 1347    محل تولد: تهران
وضعیت تاهل: متاهل دارای دو فرزند
وضعیت ایثارگری: فرزند شهید و داماد جانباز 70 درصد
سابقه: 26 سال
زبان انگلیسی: تسلط کافی در مکالمه، نگارش و قرائت
آخرین سمت: مدیر معین طرح های شرکت مهندسی و توسعه نفت/ مجری طرح تبدیل سیری به هاب صادرات گاز/ رییس کارگروه مذاکرات قراردادی ipc با شرکت omv
تحصیلات: کارشناسی مهندسی شیمی از دانشکده نفت آبادان_ کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی
شرکت ملی نفت ایران/ شرکت مناطق نفت خیز جنوب (1370-1382)
مهندس ارشد کارخانجات گاز و مایع 900 و 1000
سرپرست پروژه کارخانجات گاز و گاز مایع 900 و 1000
شرکت ملی نفت ایران/  شرکت مهندسی و توسعه نفت – متن (1385-1382)
جانشین رییس فرآیند مدیریت مهندسی نفت
معاون اجرایی پروژه سامانه اطلاعات بالادستی نفت
سرپرست گروه اعزامی به چین جهت نهایی سازی مطالعات پایه طرح توسعه میدان نفتی مسجد سلیمان
سرپرست گروه اعزامی به چین جهت نهایی سازی مطالعات HAZOP طرح توسعه میدان نفتی مسجد سلیمان
دبیر جلسات مذاکرات فنی با شرکت های خارجی توسعه دهنده میادین نفتی
معاونت گروه اعزامی به چین جهت نهایی سازی مطالعات FEED  طرح توسعه میدان نفتی یادآوران
شرکت ملی نفت ایران/ شرکت نفت و گاز اروندان (1389-1385)
مجری طرح تولید زود هنگام از میدان نفتی یادآوران
رییس کمیته ارزیابی پیمانکاران/ مشاورین و جانشین رییس کمیته پدافند غیر عامل
مدیر مهندسی و ساختمان و عضو هیئت مدیره
شرکت ملی نفت ایران/ شرکت نفت و گاز پارس (1392-1390)
مجری طرح توسعه فازهای 17 و 18 از (25 فروردین 90 تا 13 آذر 90)
قائم مقام مدیر عامل و عضو هیات مدیره ( از 13 آذر 90 تا 28 اردیبهشت 92)
نماینده مدیر عامل و رییس کمیته های فنی/ بازگانی و فرهنگی
شرکت ملی نفت ایران (1393-1392)
مشاور عالی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران / شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:
جانشین مدیر پروژه راه اندازی کارخانه گاز و گاز مایع 900
جانشین مدیر پروژه راه اندازی کارخانه گاز و گاز مایع 1000
عضویت در گروه اجرایی پروژه اصلاح و ممیزی صحت سنجش میزان تولیدات شرکت های زیر مجموعه شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی (ره)
معاون اجرایی پروژه تعمیر و راه اندازی توربواکسپندرها
معاون اجرایی پروژه تامین خوراک شرکت پتروشیمی بوعلی ( آروماتیک3)
شرکت ملی نفت ایران/ شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن):
نماینده مهندسی نفت در تدوین طرح جامع توسعه (MDP) میدان آزادگان
نماینده مهندسی نفت در تدوین طرح جامع توسعه (MDP) میدان یاد آوران
نماینده مهندسی نفت در تدوین طرح جامع توسعه (MDP) میدان جفیر
نماینده مهندسی نفت در تدوین (MDP) میدان مسجد سلیمان
شرکت ملی نفت ایران/ شرکت نفت و گاز اروندان:
نظارت بر انجام مطالعات مهندسی پایه و تهیه بسته اسناد مناقصه طرح تولید زود هنگام میدان نفتی یادآوران در کمتر از 4 ماه
مدیر پروژه طرح ضربتی احداث 60 کیلومتر خط لوله زیر زمینی 16 اینچ جهت تامین 50000 بشکه در روز خوراک پالایشگاه آبادان کمتر از 6 ماه
مدیر پروژه بهسازی و بازسازی جاده های ارتباطی میا دین نفتی دارخوین
مدیر پروژه احداث دو مخزن ذخیره نفت 250000 بشکه ای سقف شناور
مدیر پروژه احداث 120 کیلومتر خط لوله زیر زمینی 20 اینچ جهت انتقال نفت تولیدی میدان دارخوین به مبادی صادراتی
مدیر پروژه حفاری دو حلقه چاه نفتی توصیفی و یک حلقه تعمیری در اورند کنار
مدیر پروژه احداث مجتمع ورزشی در خرمشهر
مدیر پروژه احداث درمانگاه، سالن ورزشی سرپوشیده و زمین چمن تمرینی در دارخوین
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ( خرداد 1394 تا مرداد 1395)
قائم مقام مدیر عامل گروه پتروشیمی سرمایه گزاری ایرانیان ( خرداد 1394 تا دی 1394)
نائب رییس هیات مدیره شرکت شیمیایی صدف عسلویه ( مهر 1394 تا مرداد 1395)
نائب رییس هیات شرکت پتروشیمی کازرون ( مهر1394 تا مرداد1395)
مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت ( دی 1394 تا مرداد 1395)
شرکت ملی نفت ایران ( مرداد 1395 تا کنون)
مشاور و معین طرح های شرکت مهندسی و توسعه نفت ( مرداد 1395 تا کنون)
مشاور و معین طرح های شرکت نفت خزر ( مرداد 1395 تاکنون)
مجری طرح تبدیل جزیره سیری و هاب صادرات گاز به جنوب خلیج فارس ( آذر 1395 تاکنون)
رییس کارگروه مذاکرات قراردادی (IPC) طرح لایه های نفتی پارس جنوبی با شرکت MAERSK ( بهمن 1395 تا مرداد 1396)
رییس کارگروه مذاکرات قراردادی (IPC) طرح بند کرخه با شرکت OMV (مرداد 1396 تاکنون)

سارا محسنی
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
علی کرانی
|
United States
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
0
0
اعتقاد به این‌مثال دارم (گیرم پدر تو بود فاضل ، از فضل پدر ترا چه حاصل ) البته در خصوص چناب سپهر ضمن احترام‌به پدر بزرگوارشان‌و دامادشان که دچار ضایعه جانبازی شده اند نه فقط برای من بلکه برای مردم ایران قابل احترام‌هستند ولی آیا با داشتن پیشینه خوب میشود به هر شخصی گفت انسان خوب و اما اعتقاد دارم جناب سپهر میبایست حمایت بشوند و از حفاری ایران که به لحاظ مشکلات و موانع خرید تجهیزات از امریکا و اروپا رنج میبرد باید به مدیر عامل محترم فرصت داده شود و حمایت شوند تا ایشان‌بتوانند این شرکت وسیع فرسوده را سود رسان‌نمایند والبته به ایشان‌باید گفت که این صنعت متعلق به استان‌خوزستان است درنتیجه برای تامین نیازمندیهایش مطابق برنامه ششم‌دولت از صنایع کوچک مرتبط با حفاری استفاده نمایند و مدیران پیشین حفاری هم باید به ایشان‌در تمام زمینه ها راهنما باشند به امید موفقیت جناب سپهر در صنعت حفاری که به دست امام راحل شرکت ملی حفاری ایران نام گذاری شد. یاحق
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
0
0
آقای سپهری یا جناب مهندس سپهری دوتا یکی هستن ولی بستگی داره خودشون کدام را بپسندند و پیشرو خود بدانند.جناب سپهری قبل از هر گونه اقدامی به رفاه و آسایش پرسنلی که در دوران تحریم از بین رفته است فکر کنن،فشار های بیش از حد و حتی مضاعفی که به نیروها تحمیل شد تا توانستن الا جناب شوند.آیا میتوانند صدمات روحی و روانی را جبران کنند یا حتی الامکان از حالا به بعد به فکر یک روز حداق استراحت باشند.یعنی 29روز جان دادن و جان کندن در عوض فقط یک روز استراحت.اگه واقعا به فکر هستینجبران کنید
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
0
0
آقای سپهری یا جناب مهندس سپهری دوتا یکی هستن ولی بستگی داره خودشون کدام را بپسندند و پیشرو خود بدانند.جناب سپهری قبل از هر گونه اقدامی به رفاه و آسایش پرسنلی که در دوران تحریم از بین رفته است فکر کنن،فشار های بیش از حد و حتی مضاعفی که به نیروها تحمیل شد تا توانستن الا جناب شوند.آیا میتوانند صدمات روحی و روانی را جبران کنند یا حتی الامکان از حالا به بعد به فکر یک روز حداق استراحت باشند.یعنی 29روز جان دادن و جان کندن در عوض فقط یک روز استراحت.اگه واقعا به فکر هستینجبران کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
0
0
فرزند شهيد و داماد جانباز يعني من ژن خوب دارم
111
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
0
0
ایشون متولذد تهران هستن ولی اهواز بزرگ شدن. مدرسه رفتن و دیپلم گرفتن. خانوادگی بسیار باهوشن (اتفاقا ژن باهوشیش رو از سمت مادر به ارث برده)
پدرشون سرتیپ سپهری در یه حادثه ترور سپر شدن و خودشون رو فدای وظیفه ای که حس میکرد انجامش درسته شدن.
مهران تخمه چیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
0
0
سلام جناب اقای مهندس سپهری ایشالله که بتونین متهای یک بار مصرف چینی رو از ریشه بکنین تا پول بیتولمال هدر نره خواستین من برگه نمایندگی شرکت معتبر تولید کننده متهای حفاری رو که دردنیا از اولینها هست خدمتتون ارائه میکنم خودشم به قیمت چینیها امیدوارم برسه به دستتان ایشالله بنده تخمه چیان هستم
مهران تخمه چیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
0
0
سلام جناب اقای مهندس سپهری ایشالله که بتونین متهای یک بار مصرف چینی رو از ریشه بکنین تا پول بیتولمال هدر نره خواستین من برگه نمایندگی شرکت معتبر تولید کننده متهای حفاری رو که دردنیا از اولینها هست خدمتتون ارائه میکنم خودشم به قیمت چینیها امیدوارم برسه به دستتان ایشالله بنده تخمه چیان هستم
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
0
0
ضمن عرض سلام. ،ادب واحترام. فقط من متوجه نشدم ایشان با این سن کم،ازچه زمانی مسئولیت های ذکر شده رو طی کردن؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار