کد خبر: ۲۲۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۴ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۶
جوانانی که بر اساس میزان ظرفیت های بسیار ارزشمند استان با قدرت و توانایی تمام مدیریت خواهند کرد.
آراس_ سارا محسنی

حجت الاسلام دکتر رضاکلاه کج مدیر کل خدمات حوزه های علمیه استان خوزستان در گفت و گو با آراس در خصوص لزوم تغییر برخی از مدیران دستگاه های اجرایی که در حالت ایستا و بی انگیزه قرار دارند، اظهار کرد: قطعا یکی از شاخص ها و پارامترهای موفقیت در هر جامعه ای نیروی انسانی آن جامعه است. تا زمانی که نیروی انسانی کارآمد وجود نداشته باشد مطمئنا مجموعه ای به موفقیت و هدف اصلی خود نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی "کارآمد" رمز موفقیت سازمان ها و دیگر دستگاه های اجرایی است، افزود:  مدیرانی هستند که  با انجام امورات اداری روز مره شهروندان سر و کار دارند. بنابر این به نظر می رسد اگر یک مجموعه فاقد مدیران موفق و کارآمد باشد و یا تعداد مدیران مجموعه ای کمتر از حد معقول و مناسب باشد، باعث می شود که به نتیجه  و هدف مدنظر نرسند.

حجت الاسلام دکتر رضاکلاه کج با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی در استان خوزستان آنگونه که باید به وظایف خود عمل نکرده اند، عنوان کرد:  متاسفانه باید گفت که در استان خوزستان مدیرانی هستند که از اهم لازم نسبت به انجام  وظایفشان غافل می شوند و به میزان رشد مدیریتی لازم نمی رسند. دلیل مغفول ماندن از وظایف اصلی و به هنگام برخی از مدیران استان، نبود نیروی انسانی کارآمد به مقدار کافی است.

این استاد نمونه دانشگاه، با بیان اینکه جابه جایی در چرخه مدیریت خوزستان یکی از اقدامات مهم و در اولویت مدیریت ارشد استان است، تاکید کرد: امروز اگر رکودی در استان خوزستان در مقایسه با دیگر کلانشهرها از جمله، فارس، اصفهان و خراسان و یا استان های همجوار همچون بوشهر و لرستان، مشاهد می شود، و با بعضا شاهد فعالیت کمتر در سطح انجام امورات شهری و اجتماعی هستیم، قطع یقین ناشی از وجود مدیران ناکارآمد است، همانگونه که مدیر ارشد استان خواستار دست یابی به موفقیت روز افزون در استان است، لازم است در اصلاح چرخه ی مدیریتی استان بیش از پیش اهتمام بورزد.

مدیر کل خدمات حوزه های علمیه استان خوزستان در رابطه با مدیرانی که به سن  بازنشستگی رسیده اند و توانایی لازم جهت رشد و توسعه استان را از دست داده اند، خاطر نشان کرد: یکی از امتیازات مهم و بالقوه استان خوزستان حضور نیروهای جوان با توانایی های لازم است، جوانانی که بر اساس میزان ظرفیت های بسیار ارزشمند استان با قدرت و توانایی تمام مدیریت خواهند کرد و این امر برای استان یک فرصت ارزشمند است.

وی، در ادامه اظهار کرد: امروز که دولت به استان خوزستان اعتماد و جوان ترین استاندار را برای خوزستان منصوب کرده است، می بایست از مدیران جوان در جهت رشد و ارتقای استان دعوت بعمل آید و از مدیرانی که در سن بازنشستگی و یا فراتر قرار دارند در جایگاه های دیگر از جمله  مشاور نیز استفاده کند.

حجت الاسلام دکتر رضاکلاه کج، در پایان یاد آور شد: لازم است مدیران دستگاه های اجرایی استان که میزان توانایی آن ها تکمیل شده است، به جوانان کارآمد استان فرصت اینکه  بتوانند خودشان را در پست های مدیریتی نشان بدهند را از آن ها نگیرند، قطعا جوانگرایی در استان خوزستان می تواند باعث پیشرفت بیشتر و روز افزون در جهت رشد و توسعه استان شود تا بنا بر دلایل مختلف نخبگان و نیروهای توانمند جوان مجبور به مهاجرت از این استان ارزشمند نشوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار