کد خبر: ۲۲۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۶ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
در حاشیه برگزاری جشنواره فرهنگی خوزستان در برج میلاد تهران در گفتگو با آراس مطرح شد:
برخی ازفعالان سیاسی در استان سعی در جلوه دادن اختلافات میان اقوام خوزستانی در جهت تامین منافع جناحی و سیاسی خود هستند . به این دسته ازاین دوستان توصیه می کنم همانند کلیت مردم استان خوزستان که به شکل مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند موجبات تقویت و همدلی میان اقوام مختلف استان خوزستان را فراهم کنند .
ناجی غزلاوی : ایجاد اختلاف و تفرقه میان اقوام خوزستان اقدامی ضدتوسعه و غیراسلامی است.

آراس_ شکوفه پایدار

ناجی غزلاوی فعال سیاسی و اجتماعی در حاشیه برگزاری جشنواره فرهنگی استان خوزستان در برج میلاد تهران در گفتگو با خبرنگار آراس ارزیابی خود را از برگزاری جشنواره فرهنگی خوزستان اینگونه بیان کرد: جشنواره فرهنگی خوزستان برای نخستین بار در برج میلاد تهران برگزار شده است از آنجایی که زمان زیادی برای فراهم شدن مقدمات لازم این جشنواره وجود نداشت نقاط ضعفی آن  نیز قابل اغماض است و می تواند با آسیب شناسی نقاط ضعف این جشنواره در ماه ها و سال های آینده شاهد برگزاری جشنواره ای با شکوه تر و پرثمرتر باشیم.

این فعال سیاسی با اشاره انتشار عکسی از استاندار خوزستان با لباس محلی بختیاری در حاشیه بازدید دکتر شریعتی از غرفه های موجود در جشنواره فرهنگی خوزستان گفت: دكتر شريعتي  با هيئت همراه با لباس رسمي تشريف آوردند كه بنده قبل از ايشان حضور داشتم و به استقبال ايشان رفته و در معیت  ايشان از كليه غرفه  های  صنايع دستي و فرهنگي با شكيبايي بازديد و با كليه شركت كنندگان به صحبت و استماع مشكلات و دستور پيگيري مي دادند كه زمان مراجعه به غرفه لباس برادران بختياري بدون هماهنگي اقدام به پوشاندن چوقا نمودند . 

غزلاوی افزود: اخلاق مداري  و مردمي بودن دكتر شريعتي كه بصورت يكسان و متساوي در برخورد با همه اقوام لحاظ می کنند باعث شد  ایشان را در عمل انجام شده قرار گیرد و حتي موقعي كه كلاه نمدي را بر سر ايشان مي خواستند بگذارند مخالفت ديپلماسي كردند كه نيازي نيست بگذاريد. يك بار سر من كلاه رفته نيازي به يكبار ديگر نيست كه متاسفانه متوليان غرفه لباس بختياري به شکل سهوی از مخالفت دكتر شريعتي گذر كرده يا جهت اتمام خواسته خود اهتمام ورزيده و كلاه نمدي را براي لحظه اي بر سر ايشان جهت عكاسی  گذاشته اند.

غزلاوی با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره فرهنگی خوزستان در جهت همدلی و صمیمت و همگرایی میان اقوام مختلف استان گفت: برخی ازفعالان سیاسی در استان سعی در جلوه دادن اختلافات میان اقوام خوزستانی در جهت تامین منافع جناحی و سیاسی خود هستند . به این دسته ازاین دوستان توصیه می کنم همانند کلیت مردم استان خوزستان که به شکل مسالمت آمیز در کنار هم زندگی  می کنند موجبات تقویت و همدلی میان اقوام مختلف استان خوزستان را فراهم کنند . ایجاد اختلاف و تفرقه میان اقوام خوزستان اقدامی ضدتوسعه و غیراسلامی است. فعالا سیاسی اختلافات درونی خود را به اقوام خوزستانی سرایت ندهند و زمینه ساز ایجاد همگرایی در استان را فراهم کنند. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار