کد خبر: ۲۲۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۶ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
در حاشیه برگزاری جشنواره فرهنگی خوزستان در برج میلاد تهران در گفتگو با آراس مطرح شد:
سعید آل کثیر فعال سیاسی اجتماعی ارزیابی خود را در خصوص ثمره این جشنواره اینگونه بیان کرد: خوزستان از قومیت ها و فرهنگ های مختلفی تشکیل شده است، وجود این قومیت ها در تاریخ به عنوان یک فرصت برای استان خوزستان است. هزاران سال است که این مردم در کنار هم با صلح و دوستی زندگی کرده اند.
سعید آل کثیر: بزگزاری جشنواره فرهنگی حوزستان، اتحاد و همگرایی میان اقوام را غنا می بخشد/دبیرخانه دائمی جشنواره از میان همه اقوام خوزستانی تشکیل شود

آراس_ شکوفه پایدار

برای نخستین بار برای معرفی ظرفیت های بزرگ استان خوزستان به لحاظ قومیتی و فرهنگ غني و معرفی آداب و سنن قومیت های مختلف در استان در روزهاي ١٦ و ١٧ شهريور ماه در برج ميلاد تهران برگزار شد. 

سعید آل کثیر فعال سیاسی اجتماعی در گفتگو با خبرنگار آراس ارزیابی خود را در خصوص  ثمره این جشنواره اینگونه بیان کرد: خوزستان از قومیت ها و فرهنگ های مختلفی تشکیل شده است، وجود این قومیت ها در تاریخ به عنوان یک فرصت برای استان خوزستان است. هزاران سال است که این مردم در کنار هم با صلح و دوستی زندگی کرده اند. 

وي ادامه داد: برگزاری چنین حشنواره هایی با هدف ایجاد همگرایی و محبت بیشتر میان همه اقوام و فرهنگ ها در نظر گرفته شده است. 

اين فعال سياسي و اجتماعي با اشاره به برخي كمبودها در جشنواره فرهنگي شب هاي خوزستان تصريح كرد: امسال سال اول جشنواره است و قطعا با کمی و کاستی هایی همراه بوده است، سعی شود در جشنواره های آتی مسئولین برگزاری در رفع نواقص تلاش کنند. 

آل كثير يادآور شد: در این دو روز جشنواره موسیقی های مختلف قومیت ها و فرهنگ ها و اشعار مختلف به نمایش گذاشته شد، خوشبختانه استقبال خوبی از این جشنواره شده بود. مسئولين  استانی و مسئولین ملی که خوزستانی هستند در این جشنواره حضور پیدا کردند . 

وي به جاي خالي برخي از اديان در خوزستان اشاره كرد و افزود: ممکن است برخی از ادیان در خوزستان مانند منداییان  که جزیي از منطقه هستند به صورت سهوی نادیده گرفته شده باشند.

آل كثير گفت: پیشنهاد می دهم اگر قرار است اینگونه جشنواره ها تداوم داشته باشد باید انگیزه  همه قومیت ها و فرهنگ ها را بالا ببرند و این انگیزه زمانی شکل می گیرد که قومیتی احساس مغمونیت نکند. متولیان و مجریان این جشنواره و دبیرخانه این جشنواره می تواند برای جشنواره های ٱینده از میان همه اقوام انتخاب کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار