کد خبر: ۲۲۸۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۳ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
سرپرست گروه هنری میسان خوزستان:
حفظ سنت ها در برابر تهاجم فرهنگی و فقدان هویت تاثیر گذار است و در بحث وحدت و همگرایی اقوام نقش بسزایی دارد.

آراس_ سارا محسنی

گروه موسیقی میسان به سرپرستی باسم حمادی در جشنواره  فرهنگی خوزستان به مدت دو شب در برج  میلاد تهران اجرای زیبتی خود را به نمایش گذاشتند که در نهایت با استقبال کم نظیری از سوی هموطنان  رو به رو شد. این گروه از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را در زمینه موسیقی روستایی، شهری به سبک علوانیه، حرکات آئینی، نمایش آداب و رسوم و بازی های بومی محلی، پخت غذاهای محلی وصنایع دستی آغاز کرده است و جزو کانون دوستداران میراث فرهنگی است که تا کنون مقام های متعددی را کسب کرده است.

باسم حمادی سرپرست گروه گوسیقی میسان در جشنواره فرهنگی خوزستان  در گفت و گو با آراس در خصوص هدف از شرکت در این جشنواره فرهنگی، اظهار کرد: گروه  هنری میسان در این جشنواره شرکت کرده تا قسمتی از مراسمات و آئین برجسته ی مردم عرب خوزستان را به نمایش بگذارد.

وی افزود: کلیه اموری که در  جشنواره فرهنگی خوزستان  در برج میلاد تهران اجرا شد، شامل: موسیقی های متنوع و رقص های عربی از جمله، چوبیه، یزله و پایکوبی است که در  دو شب متوالی به بهترین نحو اجرا شد.
 
حمادی، بیان داشت: بازخورد هموطنان از اجرای گروه میسان بسیار عالی بود و با توجه به اینکه سالانه در اکثر جشنواره های کشوری فعالیت می کنیم خوشبختانه بیشتر مردم استان ها با کار گروه میسان آشنا هستند و این برای ما ارزشمند است.

وی از کسب  مقام رتبه اول در پنج جشنواره کشوری خبر داد و گفت: خوشبختانه تا به امروز  گروه میسان در اجراهای مختلف دست از تلاش بر نداشته است و در برج میلاد با بهترین استقبال از طریق مردم تهران و دیگر استان ها مواجه شد.

سرپرست گروه هنری میسان خوزستان با بیان اینکه اجرای این نوع هنرها در حفظ سنت ها و آیین ها بسیار تاثیر گذار است، عنوان کرد: حفظ سنت ها در برابر تهاجم فرهنگی و فقدان هویت تاثیر گذار است و در بحث وحدت و همگرایی اقوام نقش بسزایی دارد.

حمادی ادامه داد: ما شاهد بودیم با توجه به اینکه برخی از مردم ایران عرب های خوزستان را نمی شناسند اما توانستیم آداب، رسوم و سنن استان خوزستان را به ویژه مردم عرب را برای هموطنان به نمایش بگذاریم.

سرپرست گروه هنری میسان در رابطه با نوع اجرای هنریشان در این جشنواره، تصریح کرد: به جرات می توانم بگویم اجرای گروه میسان تاثیر گذار بوده است و به زودی شاهد نتایج مطلوبی از اجرای کارمان خواهیم بود.

حمادی با تقدیر از استاندار خوزستان به جهت برگزاری این جشنواره فرهنگی در تهران گفت :  این جشنواره فرهنگی به لحاظ کمی و کیفی جزو جشنواره های کم نظیر کشور به ثبت رسید . این دستاورد مهم حاصل برنامه ریزی و تدبیر مدیریت عالی و استان و هماهنگی بین بخشی دستگاه های متولی استان و زحمات دکتر شجاعپوریان،دکتر جوروند و دکتر علی عماد بود.


 سرپرست گروه هنری میسان خوزستان: جشنواره فرهنگی استان خوزستان در برج میلاد تهران، اثر شگرفی در جذب  علاقمندان و گردشگران کشورمان خواهد داشت

سرپرست گروه هنری میسان خوزستان: جشنواره فرهنگی استان خوزستان در برج میلاد تهران، اثر شگرفی در جذب  علاقمندان و گردشگران کشورمان خواهد داشت

سرپرست گروه هنری میسان خوزستان: جشنواره فرهنگی استان خوزستان در برج میلاد تهران، اثر شگرفی در جذب  علاقمندان و گردشگران کشورمان خواهد داشت
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار