کد خبر: ۲۲۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۷ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۶
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فرهنگی خوزستان در برج ميلاد:
در اجراها شاهد آن هستيم كه از بخش هاي مختلف جغرافيايي استان و قوميت هاي مختلف استان بوده است.خوشبختانه نارضايتي وجود نداشته است.
آراس_شکوفه پایدار

دکتر ولی الله شجاع پوریان، نماینده مجلس  ادوار خوزستان، عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فرهنگی خوزستان در برج ميلاد در حاشيه برگزاري اين جشنواره در گفتگو با خبرنگار آراس در خصوص كيفيت برگزاري اين همايش و رسيدن به اهداف اصلي آن ضمن تقدير از اصحاب رسانه استان گفت: در ابتدا از اصحاب رسانه استان خوزستان به علت پوشش خبري مناسب و انعكاس خبري در سطح استان و كشور جشنواره فرهنگي استان شب هاي خوزستان قدرداني مي كنم.

وي با اشاره به اينكه اين جشنواره هفته فرهنگي و اقتصادي اصلي استان  نبوده است بيان كرد: جشنواره اصلي به مدت يك هفته در آينده برگزار خواهد شد كه با هدف معرفي فرهنگ و تاريخ استان خوزستان، همچنين معرفي استعدادهاي استان خوزستان است، همچنين سعي شده است در كنار معرفي استعدادها و قابليت ها نگاهي به مشكلات فعلي استان داشته باشيم.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فرهنگی خوزستان با بيان اينكه  برگزاري اين جشنواره زمان بر شد و دليل آن مصادف شدن همايش با انتخابات ریاست جمهوری  بود گفت: شهردار تهران يكي از نامزدها بود نگران بوديم از اين هفته فرهنگي و اقتصادي برداشت  هاي انتخاباتي نشود.

وي افزود: اهداف شب هاي فرهنگي استان خوزستان برآن بوده است كه مقدمه و پيش درآمدي براي هفته اصلي فرهنگي اقتصادي استان باشد تا بتوانيم در استان هماهنگي هاي لازم را داشته باشيم و اينكه در تهران چقدر مي توانيم هماهنگي ها را ساماندهي كنيم خوشبختانه بيش از انتظارمان تحقق پيدا كرد.

دکتر شجاع پوریان با اشاره به تشکیل کارگروه ها و کمیته های مختلف همچون میراث فرهنگی، فرهنگی هنری،اقوام و شهرستان ها و کارگروه نفت و انرژی برای برگزاری این برنامه فرهنگی ضمن قدردانی از همکاری و همراهی استانداری  خوزستان و مدیران استانی که علیرغم مشغله فراوان مسئولیت کارگروه های شورای سیاستگذاری را پذیرفتند،ابراز امیدواری کرد:استاندار خوزستان و مديران فرهنگي استان همكاري بسيار خوب و همه جانبه اي را در برگزاري اين همايش داشتند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد:  مديران برج ميلاد كه شاهد اين برنامه بودند گفته اند سال ها كه ما برنامه هاي جشنواره هاي فرهنگي داشته ايم هيچگاه با اين استقبال مردمي روبه رو نشده ايم، هماهنگي هاي خوبي در اجرا صورت گرفته است. اين استقبال مردمي نشان مي دهد كه اين جشنواره موفق عمل كرده است.

شجاع پوريان به تنوع قوميتي در استان خوزستان و نگاه يكسان به ظرفيت هاي قومي استان اشاره كرد و گفت: سعی داشته ايم در اين فرصت محدودي كه وجود داشت توزيع عادلانه اي صورت گيرد. سعي كرديم از اقوام مختلف دعوت كنيم، در اجراها شاهد آن هستيم كه از بخش هاي مختلف جغرافيايي استان و قوميت هاي مختلف استان بوده است.خوشبختانه نارضايتي وجود نداشته است.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فرهنگی خوزستان به برنامه هاي آينده اين جشنواره اشاره كرد و يادآور شد: جمع بندي خواهيم داشتيم و بازخوردهاي آن و نقاط ضعف و قوت آن را بررسي خواهيم كرد.

شجاع پوريان در پايان به ايجاد يك دبيرخانه دايمي براي جشنواره هاي فرهنگي استان در مركز كشور اشاره داشت و عنوان كرد: اين دبيرخانه را با كمك استانداري خوزستان و مجموعه هاي مختلف داير خواهيم كرد تا در آينده با قوت بيشتري برنامه هاي مختلفي براي استان در نظر بگيريم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار