کد خبر: ۲۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۶
استاندار خوزستان گفت: به زودی قرار است هفته فرهنگی خوزستان نیز با کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را برگزار کنیم و بیش از پیش، ایران را با خوزستان آشنا کنیم.
به گزارش آراس: استاندار خوزستان در حاشیه بزگزاری مراسم هفته فرهنگی هنری خوزستان که در برج میلاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این هفته جشنواره فرهنگی هنری خوزستان در دو روز در برج میلاد تهران در حال برگزاری است و هدف از برگزاری این مراسم نمایش توانمندی های نهفته مردم خوزستان است.

وی افزود: همه ی مردم خوزستان را  بر اساس منابع شاخصی که دارد می شناسند، منابعی همچون، نفت، فولاد، صنعت و کشاورزی، اما اخیرا خوزستان را به ریزگرد می شناسند.


شریعتی عنوان کرد: توان فرهنگی، هنری و سینمایی استان، قابلیت های نهفته آثار میراثی خوزستان و صنایع دستی آن، همه جزو نهفته هایی است که خیلی عرضه نشده اند و این مساله به علت چاق بودن و بزرگ بودن ذخایر ارزشمند خدادادی مانند نفت و صنعت در خوزستان است. در حال حاضر به دنبال آن هستیم تا این توانمندی ها را به جامعه، کشور و حتی دنیا عرضه کنیم.

وی بیان کرد: هدف ما این است تا وقتی سه اثر ثبت جهانی در استان وجود دارد، آن ها را به دنیا نشان دهیم و همچنین مردم پایتخت و ایران زمین را با آداب، رسوم و سنن مردم قهرمان خوزستان آشنا کنیم.

استاندار خوزستان گفت: به زودی قرار است هفته فرهنگی خوزستان نیز با کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را برگزار کنیم و بیش از پیش، ایران را با خوزستان آشنا کنیم.


وی خاطرنشان‌کرد: زمینه ساز مشارکت اقتصادی ابتدا مشارکت فرهنگی، احساس همیاری و ایجاد سرمایه اجتماعی است و پس از ایجاد این سرمایه شاهد جذب مشارکت های اقتصادی خواهیم بود.

شریعتی عنوان کرد: از طریق همزبانی و قرابت های سنتی - فرهنگی که با کشورهای منطقه داریم می توانیم از این ظرفیت و پتانسیل برای جذب سرمایه گذاران خارجی و ایرانی استفاده کنیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار