کد خبر: ۲۲۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۱ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۶
کریمی کیا در جهت حمایت از فعالان حوزه مجازی استان خوزستان، یادآور شد: سیاست وزارت کشور در سال 96 استفاده از تولید و محتوای فضای مجازی سمعی و بصری است. که از این فضا برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در کشور و استان استفاده می شود.
آراس_سارا محسني

دکتر صادق کریمی کیا، مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان در جلسه نشست هم اندیشی فعالان فضای مجازی استان ، در پایان جلسه در گفت و گو با خبرنگار آراس با اشاره به ظرفیت های موسسات و فعالین حوزه فضای مجازی، اظهار کرد: می بایست ظرفیت افراد بعنوان فعالان فضای مجازی شناسایی شود تا استانداری خوزستان با این ظرفیت ها آشنا شود تا بتواند در مسائل و مشکلاتی که استان با آن ها دست به گریبان است  بر اساس بالفعل کردن این  ظرفیت ها عمل  کند.

وی با بیان اینکه حوزه معاونت سیاسی اجتماعی و به ویژه حوزه امور اجتماعی استانداری خوزستان، رسیدگی به آسیب های اجتماعی در استان  را بر عهده دارد گفت: آنچه که باعث شده است نرخ آسیب های اجتماعی در استان خوزستان سیر صعودی داشته باشد ، آسیب هایی هستند که از بستر فضای مجازی در کشور و استان تولید می شوند.

وی افزود:  فعالان فضای مجازی در استان ، باید به مسئولان استان  در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند . استانداری خوزستان ضمن باور به ظرفیت های فعالان فضای مجازی دست یاری به سوی آنان برای کاهش تبعات و آسیب های اجتماعی دراز می کند.

کریمی کیا خطاب به فعالان فضای مجازی گفت: در حوزه های حمایت از حقوق شهروندی، شاخص رفتار اجتماعی و فرهنگی که گویا ظرفیت های خوبی در جهت بهره برداری از این حوزه ها را دارید هر چه سریعتر ورود کنید. 

مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان، اظهار کرد:  فعالان مجازی به  جلسات آسیب های اجتماعی  دعوت خواهند شد، تا پتانسیل ها و گزارش کار  را ارائه دهند. همچنین  مدیران استان را با این ظرفیت ها آشنا کنیم تا خلا ها، مسائل و مشکلاتی که وجود دارد بر این اساس  کاهش پیدا کنند.

وی همچنین در ادامه، تصریح کرد: فعالان مجازی می بایست  در فرایند توسعه استان خوزستان تلاش کنند تا با سرعت بیشتری شاخص اجتماعی و فرهنگی را نسبت به دیگر استان ها افزایش دهیم.

دکتر کریمی کیا، بیان داشت: ابزار های تکنولوژی جدید می توانند در حوزه هایی  که خلا وجود دارد کمک شایانی در رفع آن ها انجام دهند. بنابراین تلاش فعالان حوزه مجازی از اهمیت خاصی برخوردار است.

این جامعه شناس  در خصوص، انتظاراتش از فعالان حوزه فضای مجازی استان برای کاهش آسیب های اجتماعی، گفت:  حوزه مبارزه با  بی سوادی ، بازماندگی از تحصیل، اصلاح رفتارها و دیده شد حقوق شهروندی از جمله موارد در دستور کار و مطرح شده در حضور فعالان است. قرار است که پتانسیل ها و ایده هایشان را در جلسه آینده اعلام کنند تا حمایت کنیم و از این میزان ظرفیت برای کنترل و مدیریت آسیبهای اجتماعی استان خوزستان استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: اکنون از فعالان مجازی میخواهم مخاطب شناسی کنند و بگویند چه نوع مصرف فرهنگی در استان بیشتر است. همچنین نرخ رشد، ویژگی ها، سن، جنس و نوع محتوای استفاده کاربران از دنیای مجازی را ارائه دهند.

کریمی کیا در جهت حمایت از فعالان حوزه مجازی استان خوزستان، یادآور شد: سیاست وزارت کشور در سال 96  استفاده از تولید و محتوای فضای مجازی سمعی و بصری است. که از این فضا برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در کشور و استان استفاده می شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار