کد خبر: ۲۲۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۶
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۳۳۳ دلار و ۲۸ سنت رسید.
آراس:

به گزارش رویترز، پس از آنکه جدیدترین و قدرتمندترین آزمایش هسته ای کره شمالی موجب شد تا سرمایه گذاران به سمت بازارهای امن هجوم ببرند، قیمت طلا امروز در بازارهای جهانی به نزدیکی بالاترین رقم 10 ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.7 درصد افزایش به 1333 دلار و 28 سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز تا 1336 دلار و 79 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از 9 نوامبر تاکنون بود. قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز با 0.6 درصد افزایش به 1338 دلار و 60 سنت رسید.

مارک تو، تحلیلگر بازار طلا گفت: «عامل اصلی حاکم بر بازار طلا در حال حاضر تنش های ژئوپلتیک است، چه در کره شمالی و چه در آمریکا.»

کره شمالی روز یکشنبه، ششمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد و اعلام کرد که این آزمایش مربوط به یک بمب هیدروژنی بوده است. این اقدام احتمالا با واکنش از سوی آمریکا و متحدانش مواجه خواهد شد.

در حالی که آزمایش هسته ای کره شمالی موجب فرار سرمایه ها به سمت بازارهای امن شده و با افت نسبی بازارهای بورس مواجه شده است، ارزش ین ژاپن و اوراق قرضه دولتی امروز با رشد همراه بود.

همچنین بسته شدن 3 مجموعه دیپلماتیک روسیه در آمریکا از سوی روسیه مورد تقبیح قرار گرفته و مسکو آن را «یک عمل کاملا خصمانه» توصیف کرده که ناقض حقوق بین الملل است. این خبر نیز در تشدید تنش های بین المللی موثر بوده است.

مارک تو افزود: «دیگر عامل رشد قیمت طلا این است که ما انتظار افزایش زودهنگام نرخ بهره در آمریکا را نداریم.»

روز جمعه، پس از آنکه گزارش دولت آمریکا نشان داد که کارفرمایان در ماه اوت تعدادی کمتر از حد انتظار استخدام داشته اند، تجار این احتمال را مطرح کردند که افزایش نرخ بهره ممکن است تا اواسط سال 2018 به تاخیر بیافتد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار