کد خبر: ۱۵۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - ۲۳ دی ۱۳۹۵
مدیر ناحیه 3 حوزه کارون و دز طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی خوزستان خبر داد:
مدیر ناحیه 3 حوزه کارون و دز طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی استان خوزستان در گفت و گو با پایگاه خبری آراس گفت: 2 هزارهکتار از اراضی شهرستان باوی که مربوط به منطقه ی ملاثانی است، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی آن انجام شده است.
مدیر ناحیه 3 حوزه کارون و دز طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی استان خوزستان در گفت و گو با پایگاه خبری آراس گفت: 2 هزارهکتار از اراضی شهرستان باوی که مربوط به منطقه ی ملاثانی است، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی آن انجام شده است.

کوروش قیصری نیا افزود: 17 هزار هکتار از اراضی این شهرستان، تحت پوشش شبکه اصلی قرار گرفته و توسط سازمان آب و برق و وزارت نیرو تامین آب شده است. اما لازم است، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی در کلیه این اراضی احداث شود. 
این مسؤول اضافه کرد: حدود 15 هزار هکتار از اراضی نیز در حال احداث و تکمیل هستند و از این مقدار حدود 5 هزار هکتار بطور کامل تکمیل و به جهاد کشاورزی شهرستان باوی جهت بهره برداری تحویل داده شده است.
قیصرینیا از تحویل بیش از 10 هزار هکتار از اراضی تا پایان سال خبر داد، و ادامه داد: 5هزار هکتار از اراضی این منطقه، در حال تکمیل است و تا آخر سال به جهاد کشاورزی تحویل داده می شود. 
وی در ادامه ضمن بازدید از مراحل آبیاری، زهکشی، تسطیح و احداث کانالت، اراضی این منطقه با بیان اینکه کانالت ها جهت آبیاری اراضی پایین دست، احداث شده اند، افزود: پس از آبیاری اراضی پایین دست،
تخلیه ی زه کش ها بر عهده ی زهکش های رو کنار کانالت ها است. قیصری ادامه داد: در واقع کنار هر کانالت یک زه کش وجود دارد، که هر یک از زه کش ها مربوط به اراضی بالا دست است و این کانالت زمین های پایین دست
را آبیاری می کنند؛ همچنین فاصله های موجود بین کانال های فرعی نشانده ی فاصله ی قطعات زمین به شکل منظم است.
وی با اشاره به تقسیمات وزرات خانه ای اراضی، تصریح کرد: کانالت ها از کانال درجه دو فرعی آبیاری می شوند که در واقع جز شبکه هایا صلی هستندا ما کانال درجه سه فرعی کانال هایی هستند که سازمان جهاد کشاورزی بر روی این اراضی احداث کرده است.
قیصری نیا خبر داد: پروژه ی ابوفاضل به طور کلی 4 هزار و 300 هکتار است، که 2 هزار هکتار از آن سه عملیات اصلی )تسطیح، زه کشی وآبیاری( کاملا انجام شده است و آماده ی تحویل به کشاورزان هستند.
وی در پایان اع م کرد: ، بیش از 50 درصد از اراضی پیشرفت فیزیکی  داشته اند و 70 درصد از زمین های کشاورزی عملیات تسطیحشان انجام شده است، مجموع این عملیات نیز عملیات شبکه های فرعی است.

لازم به ذکر است؛ در حال حاضر عملیات تسطیح و یک پارچه سازی بر روی شبکه های فرعی، زه کش های زیر زمینی انجام می شود که با عنوان احداث مسیر کانالت است، و زمانی که بلوک ها آماده شدند جهت آغاز عملیات کاشت،
داشت،برداشت به کشاورزان تحویل داده می شود.

خبرنگار: سارا محسنی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: